Utajený šéf: Ředitel není padavka, v hotelovém pokoji svižně uklidí rozmazanou dětskou plenu z podlahy

Utajený šéf: Ředitel není padavka, v hotelovém pokoji svižně uklidí rozmazanou dětskou plenu z podlahy
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Diváci reality show se v nové epizodě podívají do luxusních hotelů, ale třeba i do prádelny. V hlavní roli uvidí ředitele Ondřeje Šimečka v přestrojení za oškubaného kovboje. Jeho zasvěcení do běžného pracovního dne nebude procházkou růžovým sadem.

Jak se bude tvářit, když zjistí, že hotelový údržbář odmítá přivrtat nohu postele a že zaměstnanci naprosto ignorují předepsané pracovní postupy? A co teprve až zjistí, že servírka neumí ani slovo anglicky, pokojská se stará jen o čas, v prádelně perou už vyprané prádlo a hosté se chovají v luxusním prostředí za zavřenými dveřmi jako ve chlívku.

Nesnáším, když mi někdo řekne, že něco nejde anebo se to dosud dělalo takhle. Vždycky něco jde. Jde jen o to chtít, 

říká ředitel Ondřej Šimeček, který je ve skutečném životě puntičkář se sklonem k perfekcionalismu.

Ani druhá návštěva v utajení šéfa nenadchne

V převlečení za kovboje zamíří do luxusního hotelu, kde bude pracovat se servírkou Dominikou. Chtěl by z ní udělat vedoucí restaurace a potřebuje si ověřit její znalosti a zkušenosti. Zklame ho, že v restauraci, kam hodně chodí hosté ze zahraniční, neumí dostatečně anglicky, což nedělá hotelu dobrou reklamu.

Nervy s údržbářem

Další jeho kroky povedou do známého hotelu na pražském Žižkově, kde si vyzkouší práci údržbáře. A zaučit by ho měl údržbář František, který ho překvapí svou bezprostředností. Ondřejovi se nelíbí ani technický stav automobilu, ve kterém celý den jezdí. V hotelu se musí jít na chvíli uklidnit, když zjistí, jak celá údržba funguje.

Nespokojený je s tím, že v hotelu nefunguje kniha závad. Nikdo tak přesně neví, co se má opravit a co už opraveno je. Když pokojská ohlásí nefunkční žárovku na jednom z pokojů, neřekne, o jakou žárovku jde.

Líný údržbář jde raději do skladu vybrat hned několik žárovek, což mu trvá dost dlouho, místo toho, aby se zašel podívat, jakou žárovku potřebuje. František nemá o práci vůbec zájem a spíše ho obtěžuje, že má něco udělat.

Práce pro otrlé

Po dohledem hotelové hospodyně Lenky bude Ondřej uklízet pokoje v dalším hotelu. Zde chce zjistit, zda by se dalo uklízet lépe a efektivněji. Šéf v převlečení nestíhá uklízet v požadovaném čase. Tempo úklidu je nastaveno tak, že se ani pořádně uklidit nedá. Dokonce si nestihne zajít ani na oběd.

Přijde na to, že mají problémy s nedostatkem prádla, a chce vědět, zda je to v počtech, nebo ve špatné organizaci práce. Proto stráví den s Petrou, vedoucí prádelny jednoho z hotelů. Najde konečně alespoň někoho, kdo pracuje podle jeho představ?

Tajemství natáčení

Diváci se často ptají, jak se takový pořad dá „tajně natočit“, a podezírají tvůrce, že je vše dobře sehrané představení pro diváky, kdy některé role dokonce zastávají lidé z řad nezaměstnaných. A jak je to tedy doopravdy?

V jednom nedávném rozhovoru na to odpovídaly Vladimíra Hocková, výkonná producentka TV Nova a maskérka Kateřina Konečná.

Zásadní věc je, že pořád lžeme,

uvedla producentka.

Jednoduše se musí vymyslet krycí historka, která by umožnila velice skromnému štábu, aby se pohyboval s kamerou na vybraných pracovištích. Jak uvedla dál, nemůže odkrýt jaké záminky pro natáčení uvádí, ale celý tým už je v natáčení hodně zběhlý a i lidé, kterým ze začátku vadilo lhát, se vypracovali a jsou v tom dobří. Přece jen, pořad se točí pět let a mají už praxi.

Oblečení a maska se vybírají v okamžiku, kdy je pro „utajeného šéfa“ vymyšlený příběh a často se nakupuje v sekáčích, aby bylo oblečení nošené. Občas se nakupuje i ve specializovaných prodejnách, třeba pro motorkáře.

Na natáčení musí být štáb velmi ostražitý, a hlavně se musí natáčet rychle, aby se lidé, kteří jsou součástí celého projektu, neměli čas třeba doma pochlubit, že mají v práci rušno, a někoho z rodiny nenapadlo, že jde o tento pořad. O tom, jak takové natáčení producentka popisuje, se můžete sami přesvědčit v krátkém rozhovoru na TV Nova.
Zdroje článku: