Nejsympatičtější žena Ulice překonává hranice. O vysněné roli má jasnou představu
Reakce k článku
Podělte se o svou reakciKdepak romantické role, radši silné příběhy
Oblíbená herečka a zpěvačka se narodila v Brně dne 6. srpna 1980, letos tudíž oslaví 46. narozeniny. Na svět přišla v rodině dirigenta a sólistky, a tak není divu, že se rovněž vydala uměleckou cestou. Diváky show Tvoje tvář má známý hlas okouzlovala hereckým a pohybovým nadáním i schopností převtělit se prakticky do kohokoliv, plným právem tedy vyhrála první řadu této soutěže. Díky tomu, jak je její postava milá a usměvavá, se stala rovněž nejsympatičtější ženou seriálu Ulice, a to dokonce dvakrát.
Vystudovala činoherní herectví na JAMU a posléze se začala věnovat hlavně činohře a muzikálu. Mnozí si ji spojují s rolí Aleny v jedinečném muzikálu Noc na Karlštejně, za niž byla nominována na cenu Thálie. Tu ale nakonec získala až za roli Jany v historickém muzikálu Papežka v březnu 2013. Je rovněž tváří divadelního recitálu Marta. Jaká divadelní role by však byla její vysněnou?
Baví mě tragikomedie s hloubkou i humorem. Ideálně kdyby šlo o silný příběh zajímavé ženy, podobné, jakou byla třeba Edith Piaf, kterou teď hraju v Městském divadle Brno, anebo Marta Kubišová, tu ztvárňuju na letní scéně pražského Musea Kampa. Nelákají mě příliš romantické role, ve kterých mě mnozí díky mému vzhledu vidí.
Soutěží především sama se sebou
Hana Holišová se jako Veronika Maléřová objevila v Ulici poprvé roku 2014. Z celé rodiny už vlastně v seriálu vydržela jenom ona a zdá se, že ve dvaadvacáté sezóně by se jí konečně mohlo dostat více prostoru. V poslední době měla jen drobnou vedlejší úlohu, sloužila v podstatě jako vrba nejlepší kamarádce Blance (Linda Rybová). Po šesti letech se nicméně vrací na scénu Jiří Hána ztvárňující Patrika, přítele Veroniky, díky čemuž se jejich partnerská linka zase trochu rozjede.
Herečku dále můžeme znát třeba z rodinného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít (2021) nebo z komedie Nikdy neříkej nikdy (2023), kde si zahrála po boku populárního moderátora a komika Ondřeje Sokola. V tomhle filmu vytvořili společně dvojku k pohledání. Ztělesnili totiž otravný a velmi soutěživý dovolenkový pár. Je soutěživá také samotná Hanka Holišová?
Zjistila jsem, že soutěživá jsem hlavně sama se sebou. Občas si vytyčím, co bych chtěla zdolat, a pak se snažím překonávat své možnosti. Že mám tuhle potřebu – posouvat si hranice ve věcech, o kterých jsem si dřív nemyslela, že bych je zvládla, jsem naplno pochopila při účasti na pořadu Tvoje tvář má známý hlas.
K narozeninám ještě jednou přejeme Haně Holišové všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví a štěstí a samozřejmě další úspěchy na poli herectví i zpěvu.
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci