"Ty hraješ tu hodnou, ne tu zlou“ slýchávala často herečka Jana Nagyová během natáčení Arabely. Jak žije dnes
Foto: RoboBathory / Commons.wikimedia.org

"Ty hraješ tu hodnou, ne tu zlou“ slýchávala často herečka Jana Nagyová během natáčení Arabely. Jak žije dnes

Loni oslavila své šedesáté narozeniny. V jakých filmech se objevila Jana Nagyová a jak probíhalo natáčení Arabely? Televizní seriál, který znají snad všichni, jména jako Arabela, Rumburak a Xénie mnohým z nás utkvěly v paměti.

"Ty hraješ tu hodnou, ne tu zlou“ slýchávala často herečka Jana Nagyová během natáčení Arabely. Jak žije dnes Další fotografie v galerii >
Foto: RoboBathory / Commons.wikimedia.org

Arabela

V seriálu si s Janou zahrála řada známých českých hereček a herců. Objevili se zde Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Vladimír Menšík, Jiří Sovák, František Filipovský nebo Iva Janžurová a mnoho dalších. Obvykle jeden díl trval zhruba 30 minut, dohromady měl televizní seriál 13 dílů.

V seriálu se setkáváme s rozděleným světem, na jedné straně je říše lidí, na druhé říše pohádek. V říši pohádek vládne král Hyacint, který má dvě dcery – hodnou Arabelu a panovačnou Xénii. Právě Arabela se seznámí s Petrem Majerem, který je z říše lidí, a zamiluje se do něj. Do hry se ale dostává Rumburak, který o Arabelu projeví zájem. Příběh si určitě každý z nás pamatuje, proč se na něj nepodívat znovu?

Osobní život

Bývalá slovenská herečka a současná německá podnikatelka. Proslavila se hlavně díky roli princezny Arabely v televizním seriálu Arabela.

Už od dětství se věnovala divadlu, minimálně amatérsky. Na konzervatoři v Bratislavě studovala hru na klavír a zpěv.

Od roku 1987 žije se svou rodinou v Německu, kde podniká, takže profesionálnímu herectví se už nevěnuje.

Filmová kariéra

V roce 1979 se objevila ve filmu Smrt stopařek, kde se zahrála s Dagmar Patrasovou. Podruhé si společně zahrály právě v seriálu Arabela v roce 1980. O rok později se objevila ve filmu Mezi námi kluky. Poté se věnovala slovenským filmům, objevila se například ve filmu Dozrievanie nebo Slávne dievčatko, Rozmar, Rodinná anamnéza a Múdra princezná.

Zajímavosti

Během natáčení Arabely ji musel režisér Václav Vorlíček mírnit slovy: „Prosím tě, ty hraješ tu hodnou, ne tu zlou.“

Ve slovenském dabingu pohádky Sůl nad zlato namluvila Libuši Šafránkovou. Přesně naopak to bylo v českém seriálu Arabela, kde v postsynchronech Janu Nagyovou namluvila Šafránková.

V dalším seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek do role Arabely oslovili Janu jako první, ale její zastupující německá agentka požadovala tisíc marek za jeden den, takže z toho nakonec sešlo.

DOPORUČUJEME

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>