Tom Hiddleston jako Thorův bratr Loki nebo Hamlet. Herec exceluje na jevišti i před kamerou
Foto: Cubankite / Shutterstock.com

Tom Hiddleston jako Thorův bratr Loki nebo Hamlet. Herec exceluje na jevišti i před kamerou

Patříte mezi fanoušky akčního fantasy filmu Avengers? Pak vám určitě neunikla postava Lokiho, Thorova bratra, v podání britského herce Toma Hiddlestona (40). Jaká byla jeho cesta k filmu a kde všude jsme ho měli možnost vidět?

Od divadelní práce k televizi a filmu

Rodák z londýnského Westminsteru vystudoval herectví na Královské akademii dramatického umění. Ještě během studií si zahrál v inscenaci Tramvaj do stanice Touha. Jeho první role v televizi byla ve filmu The Life and Adventures of Nickleby (2001). Tím začala jeho herecké kariéra před kamerami. Ale Tom Hiddleston je také divadelním hercem. A za svou hereckou práci sbírá různá ocenění – například prestižní cenu Laurence Olivera za nejlepšího nováčka ve hře Cymbelín či cenu Evening Standard Theatre v kategorii nejlepší herec ve hře Coriolanus.

Zazářil jako Thorův bratr

V roce 2008 začal Tom Hiddleston spolupracovat s režisérem Kennethem Branaghem na televizním kriminálním seriálu Wallander, v němž si zahrál v šesti dílech, za což byl nominován na cenu Crime Thriller v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. Odtud pak už byl jen malý krok k filmu Thor (2011), který také režíroval Branagh. Původně měl Tom Hiddleston hrát hlavní roli Thora, ale Branaghovi se více líbil v roli jeho bratra Lokiho. A udělal dobře, proto Hiddleston za svou roli získal hned několik nominací na ceny. Během natáčení musel Tom vstávat v půl čtvrté, aby mohl být už v pět hodin ráno v maskérně. Příprava jeho masky zabrala celé dvě hodiny a necelou hodinu trvalo, než se oblékl do kostýmu, který vážil 18 kilogramů.

Něco z osobního života

Fanynky tohoto britského herce možná bude zajímat jeho výška – 1,88 metru. Urostlý je tedy dost. Tom Hiddleston hovoří španělsky, italsky, francouzsky, řecky a také latinsky. Výborně zpívá a hraje na několik hudebních nástrojů – na piano, kytaru, bicí, housle, loutnu a trumpetu. Vedle hereckého talentu má tedy vlohy i pro hudbu, což již také uplatnil ve filmu.

Ve které roli se vám Tom Hiddleston nejvíce líbil?

 

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy