Seriálová nabídka na první červnový víkend na Netflixu

Seriálová nabídka na první červnový víkend na Netflixu
Dánský seriál určitě potěší všechny diváky, kteří mají rádi severské seriály. Seriál Borgen se dočkal tří sérií a má hodnocení 87 %. Sympatická Sidse Babett Knudsen se vrací, aby opět řešila problémy své země. Stejně zajímavý bude norský dokument o nevšedním životě policisty, který se stal legendou.

Vláda – Moc a sláva (Borgen - Power & Glory)

  • Dánsko, 2022, seriál – sociální drama, 1. série, 8 epizod, od 2. června 2022
záběr ze seriálu, zdroj: Netflix Media Center

Nový seriál se zabývá některými z největších politických problémů naší doby. Seriál se dotýká významu Dánska v moderním světě, boje velmocí o kontrolu nad Arktidou a v neposlední řadě klimatické krize. Hlavní příběh se zaměřuje na boj o moc a na to, co moc dělá s lidmi v profesní i osobní rovině.

Birgitte Nyborg je nově jmenovaná ministryně zahraničních věcí. Právě v tom období společnost náhle objeví ropu v Grónsku. Je to událost, která zahájí počátek mezinárodního boje o moc v Arktidě, a i tak zkušená politička Nyborg musí opakovaně akceptovat, že navzdory vztahu Dánska jako „velkého bratra“ v soužití s Grónskem, pokud jde o mezinárodní supervelmoci, je Dánsko tím menším hráčem, a navíc poněkud neposlušným.

Mr. Good: Záhada jménem Eirik Jensen (Mr. Good: Cop or Crook?)

  • Norsko, 2022, minisérie – politický dokument, 4 díly, od 3. června

Příběh sleduje neuvěřitelný trestní případ proti nejslavnějšímu norskému policistovi Eiriku Jensenovi. Kriminální seriál podle skutečné události si klade otázku, která svírá národ od jeho zatčení v roce 2013. Je Eirik Jensen nejlepším policistou v norské historii, nebo je ve skutečnosti největším obchodníkem s drogami, jakého kdy Skandinávie viděla? 

Tento dokumentární seriál s jedinečným přístupem k oběma variantám k životu Eirika Jensena vypráví neuvěřitelný příběh od 90. letech až po jeho potenciální pád v soudní síni v roce 2020. Diváci budou až do konce zvědaví, kdo vlastně vypráví pravda?

Na křídlech ctižádosti (As the Crow Flies)

  • Turecko, 2022, komediální seriál, 1. série. 8 epizod, od 3. června, na motivy románu Meric Acemi

Mladá seriálová hrdinka se snaží držet krok s přizpůsobováním se novému světu, sociálním médiím, novým způsobům podnikání. V tomto seriálu diváci budou sledovat příběh Asli, která se dostane na stáž do týmu ostřílené reportérky. Mladá dívka bude muset pochopit, jak tato branže funguje, a rozhodnout se, zda vsadit v životě na tvrdou práci a zasloužený úspěch, nebo hledat v životě spíš zkratky a vše si zjednodušovat.

Zdroj článku: