Přestupný rok: Romantická komedie z roku 2010, se kterou se přenesete na úžasný irský venkov

Přestupný rok: Romantická komedie z roku 2010, se kterou se přenesete na úžasný irský venkov
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
V hlavní roli mladé a úspěšné bytové návrhářky Anny z Bostonu se představí vždy skvělá a zářící Amy Adams. Anna má o svém životě jasno a chce jej prožít se svým přítelem, mladým lékařem Jeremym (Adam Scott). Jenže do života ji vstoupí Deklan (Matthew Goode).

Anna je zvyklá žít ve městě v komfortu a její životní úroveň je velice dobrá. Má ráda vše naplánované a k spokojenosti už ji chybí jen to, aby ji její přítel požádal o ruku. Jenže Jeremy je naprosto ponořený do své práce, plánuje si kariéru kardiochirurga a na ženění ani nepomyslel.

Pracovní povinnosti Jeremyho zavedou do Irska na lékařskou konferenci. Anna si v souvislosti s Irskem vybaví jednu tradici a začne v hlavě spřádat plán. V Irsku je ženám dovoleno 29. února, když je přestupný rok, požádat svého vyvoleného o ruku.

S pečlivostí sobě vlastní, si mladá žena vytvoří plán, podle kterého překvapí přítele v Irsku a využije tuto tradici ke svým cílům. Jenže nic, co se během cesty stane, není podle plánu. Počasí je tak děsivé, že letadlo přistává ve Walesu. Anna bojuje s časem a hledá způsob, jak se dostat do Dublinu včas. Nastoupí na zásobovací loď, ale i ta má potíže, a tak nakonec mladá žena končí na venkově v neznámém místě zvaném Dingle. Zde najde jediného člověka, který je ochotný ji za peníze do Dublinu dovést. Mladý a trochu hrubý Deklan má hodně dluhů a bere to jako příležitost něco si přivydělat. Tak se z místního hospodského a kuchaře stane řidič.

Mladá žena tak prožije úplně jiné dobrodružství, než si naplánovala a zjistí o sobě věci, které ani netušila.

Tip na příjemně strávený zimní večer

I když je příběh předvídatelný, díky hereckým výkonům hlavních představitelů a úchvatnému irskému prostředí, kde je film natočený, nabízí snímek za doprovodu hudby Randyho Edelmana, 99 minut oddechové zábavy.

Britský herec Matthew Goode neměl o scénáři valné mínění a roli vzal hlavně proto, aby mohl pracovat s režisérem Anandem Tuckerem a také kvůli možnosti létat na víkendy domů.

Pro Amy Adams to byl první film, kde dostala možnost točit mimo Spojené státy.

Zajímavosti:

Jezero, které je ve filmu, se stalo jedním ze základních lokalit, kde se točil slavný seriál Vikingové.

Tradice žádosti o ruku v období přestupného roku v Irsku opravdu existuje.

Romantickou komedii si nenechte ujít 12. 1. ve 20:20 na Nově.