Opravdová kuráž: Proč nesměla herečka Hailee Steinfeld natáčet v pozdních hodinách
77%
Foto: DFree / Shutterstock.com

Opravdová kuráž: Proč nesměla herečka Hailee Steinfeld natáčet v pozdních hodinách

Opravdová kuráž: Proč nesměla herečka Hailee Steinfeld natáčet v pozdních hodinách Další fotografie v galerii >
Foto: DFree / Shutterstock.com
Dcera farmáře Franka Rosse Mattie si po jeho smrti najme lovce hlav Roostera Cogburna, aby našel jeho vraha Toma Chaneyho a byl tak za otcovu vraždu postaven před soud. Mladá Mattie se po mnoha dohadech vydává na stopu vrahovi společně s Roosterem. Jenže netuší, jak moc může být cesta nebezpečná. Jediné, co ji dokáže povzbudit, je její odhodlání. Dokáže to?

V původním filmu si zahrála herecká esa

Film je remakem dřívějšího westernového snímku Maršál z roku 1969, kde si zahrál John Wayn, Robert Duvall a Dennis Hopper.

Zajímavost z natáčení

Zajímá vás, proč si postavy kolem noclehu omotaly lano? Je to mýtus, který vypráví, že přes lano vyrobené z koňských žíní se nedostanou hadi, a tudíž je spící člověk před nimi v bezpečí. Jestli je to pravda, to nikdo neví.

Kdo se ucházel o role ve filmu?

Michael Biehn měl velký zájem o roli Lucky Neda Peppera. Roli dostal Barry Pepper, paradoxně herec se stejným příjmením. Také o roli Mattie se ucházelo přes 15 tisíc mladých hereček. Všechny je porazila Hailee Steinfeld.

V jakých zemích se film natáčel?

Natáčení filmu probíhalo v Novém Mexiku, v Texasu, a také na Jamajce. Jakmile se ale natáčely zimní scény, tvůrci filmu museli najít takové území, kde se vyskytovalo větší množství sněhu – ideální místa byla v Novém Mexiku a také v Grangeri v Texasu, kde se stále vyskytují některé dochované stavby z občanské války.

Je naprosto běžné, že herci mají své osobní dabléry

Vzhledem k tomu, že herečka Hailee Steinfeld nebyla při natáčení plnoletá, nesměli s ní filmaři natáčet po půlnoci – tak praví americký zákon o práci mladistvých. Proto ji v některých scénách musela zastoupit její dablérka.

Dobrodružné westernové drama si můžete vychutnat 18.12. ve 21.50 hodin na televizi Prima MAX.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy