Nesmrtelná teta: Otestujte si své znalosti o této české pohádce

Nesmrtelná teta: Otestujte si své znalosti o této české pohádce
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Máte rádi pohádky a znáte je opravdu podrobně? Myslíte si, že dokážete zodpovědět všechny otázky o této pohádce správně? Vyzkoušejte si náš malý kvíz.

Tato česká pohádka, od scénáristy a režiséra Zdeňka Zelenky, byla natočena již v roce 1993. Nesmrtelná teta patří k těm nejkrásnějším pohádkám české kinematografie a díky umně natočenému příběhu stále baví diváky všech generací. Hlavní postavu Nesmrtelné tety ztvárnila nezapomenutelná Jiřina Bohdalová, jejíž výkon dodává filmu tu správnou atmosféru. Příběh pohádky se odehrává ve fiktivním království, které na začátku svými hrátkami ovládá Rozum a Štěstí.

Tyto magické postavy se mezi sebou vsadí o to, kdo z nich je užitečnější. Seberou proto panu králi jeho rozum a dají ho místnímu vesnickému prosťáčkovi Matějovi. Celou situaci pak navíc ještě zkomplikuje příchod Závisti, která se vydává za příbuznou pana krále. Tato zlá teta se totiž rozhodne, že království bude jen její. Stane se rádkyní pana krále i mladinké princezny a oba jí věří a poslouchají ji téměř na slovo. Aby byla Závist nenápadná, tak se dohodne s panem králem, že když mu poradí odpověď „ano“, tak on odpoví „ne“ a opačně. Brzy tak začne Závist opravdu ovládat celé království. Jenže v tu chvíli na zámek zavítá Matěj, který zvrátí celý děj. Seznámí se tam s mladou, krásnou dívkou, která je prostě oblečená, jelikož všechny šperky a drahé šaty museli všichni bohatí odevzdat do královské pokladnice. Nakonec se z této dívky vyklube samotná princezna. Oba se do sebe zamilují, ale plány jim zkříží zlá Závist. Rozum a Štěstí jí však plány překazí a pomohou zamilovanému páru, takže nakonec se opravdu konají zásnuby.

Zlá Závist to však tak nenechá a s princeznou si prohodí podobu. Princezna je tak jako ošklivá Závist odvážena pryč z království. Matěj se to však dozví a jde ji hledat na místo, kde se seznámili. Tam ji opravdu najde. I když vypadá jako ošklivá stařena, rozhodne si ji vzít za manželku, protože láska přeci vždy zvítězí i nad zlem a závistí. Na svatbě je přítomna i Závist s plánem, jak svatbu překazit. Matěj však dvořany požádá o pomoc a všichni ukazují Závisti lásku a něhu. To ji natolik odpudí, že raději odlétne pryč z království.

Jak moc dobře tuto pohádku opravdu znáte? Otestujte si své znalosti v následujícím kvízu.

Nesmrtelná teta je nedílnou součástí české kinematografie a získala si srdce mnohých diváků svým kouzelným příběhem, humorem a skvělými hereckými výkony. Pokud jste odpovědi na otázky nevěděli, je to skvělá příležitost k tomu, abyste si tento film pustili znovu.

Zdroje článku: