Dustin Hoffman oslavil narozeniny. Jeho původní povolání a cesta k úspěchu vás překvapí
Foto: www.shutterstock.com

Dustin Hoffman oslavil narozeniny. Jeho původní povolání a cesta k úspěchu vás překvapí

Dustin Hoffman oslavil narozeniny. Jeho původní povolání a cesta k úspěchu vás překvapí Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Herec s obrovskou dávkou charismatu se narodil v Los Angeles. Původně studoval klasickou i jazzovou hudbu a měl ambice, že se stane hudebním virtuosem. Nakonec se ale rozhodl pro herectví. Na svém kontě má nyní dva Oscary a několik Zlatých glóbů. Uhodnete, kolikáté narozeniny tento herec oslavil?

Prodavač hraček a pak – nominace na Oscara

Během svých studií v New Yorku, kam odjel z rodného L.A. přes celou Ameriku, si musel vydělávat, jak se dalo. Prodával hračky, působil jako ošetřovatel v psychiatrickém ústavu, umýval nádobí, nebo se živil jako vrátný či písař. Tajně obdivoval herecké umění Marlona Branda. V roce 1967 se jeho život změnil, když debutoval ve slavném filmu Absolvent. Role mu vynesla nominaci na Oscara. Následoval raketový vzestup!

Slavné filmy i ocenění

Z jakých snímků si Dustina Hoffmana, kterého u nás dabuje Jiří Prager, pamatuje nejvíce vy? Z role podvodníka Enrica Rizza z filmu Půlnoční kovboj, který vznikl v roce 1969? Nebo z westernové fresky Malý velký muž? Zlatý glóbus dostal za své role ve filmech Kramerová versus Kramer, komediální Tootsie, za televizní film Smrt obchodního cestujícího a za nejlepší herecký výkon v dramatu Rain Man z roku 1988.

Animáky? Žádný problém!

Jeho nezaměnitelný hlas si mohou vychutnat i děti – pustil se totiž i do dabingu některých animovaných filmů. Objevil se ve všech třech snímcích s tématikou Kung Fu Panda nebo v animáku o myším hrdinovi Příběh o Zoufálkovi.

Mezi jeho významné role z poslední doby patří jedna z hlavních rolí v životopisném historickém seriálu Medicejové. A kolik že tomuto hollywoodskému krasavci vlastně je letos let? I když byste to podle jisker v jeho očích jen těžko tipovali, právě oslavil své třiaosmdesáté narozeniny. Narodil se 8. 8. 1937.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy