Zlatá labuť: V obchodním domě se střílelo a Petr chce odstranit Grubera

Zlatá labuť: V obchodním domě se střílelo a Petr chce odstranit Grubera
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Tragédie Wilhelma Grubera ještě rezonuje v kancelářích obchodu. Irena tlačí na Petra, že se musí spojit a pomáhat si jako ještě nikdy, protože Gruber se bude mstít. Byla to také Irena, kdo zjistil, jak to proběhlo v nemocnici.

Dcera Grubera se narodila živá a chvíli to vypadalo, že je všechno tak, jak má být. Jenže najednou dostala křeče a ty nepřestaly. Potom byl konec. A Ireně je jasné, že musí Gruberovi předhodit viníka, jinak se bude mstít na nich.

Irena
Irena | Zdroj: TV Nova

Zatímco Alena a Eva oplakávají Báru, Toni zařídila natáčení v obchodě, aby udělala propagaci a přilákala k nakupování tolik lidí, co bude potřeba, aby se vrátily investice do nákupu drahých látek z Itálie. Martin se přimluvil za Evu, aby si v reklamě zahrála.

Rudolf se vrací do děje

Rudolf se chce ženit. Tvrdí, že je vyléčený ze závislosti a svatba mu přijde jako přirozená věc. Matka se však na jeho nápad moc netváří. Když hledá podporu u mužů z rodiny, Lukáš mu poradí jen to, že musí přesvědčit ženy v rodině. Ty podle něj ovlivňují vše, co se v rodině stane, a přestože Rudolfova matka vypadá jako pokorná manželka, nic se v rodině bez jejího souhlasu nestane. A o vlivu Ireny není pochyb.

Sofie s Rudolfem se vypraví za Irenou, ale ta chce něco za něco, a to se Rudolfovi nelíbí. Teprve když se za Irenou vydá samotná Sofie, dozví se, co měla Irena na mysli. Cena za dobré vztahy je však pro ni moc vysoká. Irena chce mít informace o Gruberovi, které sdělí jeho žena Sofii jako své důvěrnici a také požádala, aby zařídila písemné Rudolfovo prohlášení, že se vzdává nástupnictví v rodinné firmě.

Dita trochu provokuje Evu, že ji přebrala Martina a Eva je trochu rozladěná. Byla dlouho pryč z obchodu, potom zase u rodičů a začala přemýšlet, že se její vztah s Martinem nikam neposunuje. Martin ji má sice rád, ale má hlavu plnou odboje a nevěnuje jí tolik pozornosti, co by chtěla. Dita ale není hrozbou, ta má políčeno na mnohem větší rybu.

Dita a Lukáš
Dita a Lukáš | Zdroj: TV Nova

Stane se Labuť zázemím pro odboj?

Odboj se začíná dostávat i do obchodu. Šéf kavárny Vágner se schází s Petrem a s Machem a domlouvají se, jak by mohl obchod být užitečný. Mach je však zásadně proti skrývání zbraní, protože už byly v obchodě prohlídky a kdyby Němci našli zbraně, někoho by čekal provaz.

Trochu se zvrtne demonstrace lidí, kteří nesouhlasí s tím, že se z 28. října stal obyčejný den. Němci střílí a kvůli jednomu prchajícímu demonstrantovi se vypraví i do obchodu, kde vážně postřelí Annu Mauerovou.

To už je na Petra moc a s Vágnerem probírá potřebu udělat něco víc, aby Němcům ukázali, že nebudou přihlížet střílení do lidí jen za to, že vyjádří svůj názor. Akci proti demonstrantům vedl Gruber a tím se dostal na černou listinu odboje. A ten večer se objevil i v Labuti.

Přišel si vyzvednout zhroucenou manželku, která se vydala za Alenou. Do cesty se mu připletla Sofie a zlost obrátil proti ní. To byla příležitost pro Irenu, která se Sofie zastala a její argumenty byly silné. Ukázala tak budoucí švagrové, že by rozhodně neměla váhat a přistoupit na její požadavky ohledně Rudolfa. Mohly by si být užitečné navzájem.

Po období lehkého flirtování má Toni pocit, že už je jen krůček od toho, aby ulovila Petra. A on působí dojmem, že mu její společnost není nepříjemná. To až do okamžiku, kdy má telefonát z banky a zjistí, že Toni je možná milá a usměvavá, ale obchod přivedla nerozvážným nákupem luxusního zboží do velkých dluhů. Rázně tedy přátelský vztah ukončí a chce, aby to dál bylo už jen pracovní. Spokojenost z milé společnosti hned vyprchala. Možná byl podrážděný i z rozhovoru s Gruberem, který byl útočnější, než bývá jeho zvykem a Petr už má jeho povýšeného chování dost.

Zdroje článku: