Velký Gatsby (2013): Leonardo DiCaprio má vlastní recept na svádění žen
73%
Foto: www.shutterstock.com

Velký Gatsby (2013): Leonardo DiCaprio má vlastní recept na svádění žen

Velký Gatsby (2013): Leonardo DiCaprio má vlastní recept na svádění žen Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Svět newyorských boháčů, jazzu a uvolněné morálky 20. let minulého století převedl režisér Baz Luhrmann na filmové plátno v pestrých barvách. Klasický román F. Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby se v roce 2013 dočkal opravdu okázalého zpracování a v titulní roli zářil Leonardo DiCaprio.


"Když jsem tu knihu četl jako středoškolák, Gatsby mi připadal jako silný, stoický a záhadný muž, který má všechno pod kontrolou," řekl o své postavě herec. "Ale pak jsem to četl znovu v dospělosti a uvědomil jsem si, že ten člověk je prázdný, je to jen skořápka někoho, kdo se snaží najít smysl života, ale nedokáže žít v realitě. Je to vlastně velmi tragický příběh." 

Leonardo se od Gatsbyho podle svých slov liší v mnoha ohledech. Například nepořádá party jen proto, aby zapůsobil na nějakou ženu. "Existuje hodně spekulací o tom, co ženy přitahuje, ale často jsou to mýty. Myslím, že ženy se s vámi musí cítit příjemně, to je všechno," vysvětlil herec, který se prý v přítomnosti dívek jenom snaží být sám sebou. 

"Myslím, že ženy se s vámi musí cítit příjemně, to je všechno."

Na rozdíl od Gatsbyho si ani nepotrpí na módu. "Abych řekl pravdu, módě vůbec nerozumím a ani o ní nepřemýšlím. Většina mého oblečení je černá, šedá nebo tmavomodrá. Ale miluju bundy. Na těch tak trochu ulítávám," přiznal Leonardo.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy