Přišla v noci a nemá v plánu odejít. Na nový český film nemusíte do kina

Přišla v noci a nemá v plánu odejít. Na nový český film nemusíte do kina
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
O tchýních existuje celá řada vtipů a často se jim připisují ty nejhorší lidské vlastnosti. Film Přišla v noci je komorní černou komedií z dílny Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka. Vypráví o páru třicátníků, jehož poklidný život naruší vpád matky jednoho z nich.

Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry? Právě na tyto otázky hledali tvůrci odpověď a už z ukázek je jasné, že tato tchýně z toho nevyjde jako miláček národa.

Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný život se pomalu mění v chaotické trosky. Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí.

V hlavních rolích filmu se objeví Simona Peková (matka), Annette Nesvadbová a Jiří Rendl.

V postavě Valerie dává Simona Peková divákovi úplně vše, co má. Ve Valerii jsou její osobní zážitky, zkušenosti i vzpomínky. Pevně věřím, že je to největší filmová role Simony Pekové,

říká Tomáš Pavlíček.

Dále se diváci mohou těšit na Vladimíra Kratinu, Judit Bárdos, Denisu Barešovou nebo Michala Kerna.

Všichni tři ústřední protagonisté byli naší první volbou od samotného začátku. Záměrně jsme nechtěli úplně známé tváře, nýbrž herce, kteří co nejvíce splynou s postavami, které ztělesňují,

říká Jan Vejnar.

Film, který je od listopadu v kinech, vzbudil zájem filmových kritiků a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jestli se nestane příští kultovní komedií Přišla v noci, tak už nic,

 uvedl Martin Svoboda z Kinoboxu.

Konečně komedie,

raduje se Mirka Spáčilová z iDnes.cz

O hlavních postavách

Simona Peková

Simona Peková
Simona Peková | Zdroj: TV Nova

Pro divadelní herečku Simonu Pekovou (nar. 1955), známou především z brněnského HaDivadla, kde působí od roku 2007, jde o vůbec první hlavní filmovou roli v její kariéře. Menší role si zahrála už ve filmech Zapomenuté světlo, Pouta, Nuda v Brně a dalších. Simona vystudovala gymnázium v Třebíči a poté brněnskou JAMU. Po absolvování působila v divadle Husa na provázku a počátkem 80. let nastoupila do Divadla Bratří Mrštíků, kde zůstala do roku 1990. V letech 1993 působila ve vedení Nadace Archa Chantal, kde působila v pozici ředitelky do roku 1998. Poté se vrátila k divadlu, nejprve do Divadla Husa na provázku a v roce 2007 přešla do HaDivadla.

Jiří Rendl

Jiří Rendl
Jiří Rendl | Zdroj: TV Nova

Jiří Rendl (nar. 1982) stál poprvé před kamerou už ve třinácti letech v krátkých amatérských filmech staršího bratra Jana. Vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky, poté pracoval v České televizi. K herectví se vrátil menší rolí ve filmu Tomáše Řehořka PIKO (2010), od té doby odehrál desítky rolí v českých filmech a seriálech, například ve filmu Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově, v Zátopkovi Davida Ondříčka nebo naposledy v roli Davida ve filmu Tomasze Wińského Hranice lásky.

Anette Nesvadbová

Anette Nesvatbová
Anette Nesvatbová | Zdroj: TV Nova

Annette Nesvadbová (nar. 1992) pochází z umělecké rodiny, jejím dědečkem byl Miloš Nesvadba. V dětství se věnovala sportu a hudbě, nakonec vystudovala herectví na DAMU. Po studiích působila nebo dosud působí v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami, Národním divadle Brno a je členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. V Praze hostuje v Divadle v Řeznické. Zahrála si v několika televizních seriálech, např. Bohéma, Kukačky, Terapie sdílením, a ve filmu Hany.

Černou komedii o hororu, který můžete zažít každý den si můžete v poklidném rodinném kruhu shlédnout už od 9. března na Voyo. Je na vašem uvážení, zda pustíte k obrazovkám i tchýni.

Zdroje článku:
  • Press kit TV Nova,
  • Press kit Artcam Films,
  • Autorský text