Jaroslav Hejl z Ulice, Martin Hofmann

Jaroslav Hejl z Ulice, Martin Hofmann

Jaroslav Hejl z Ulice, Martin Hofmann Další fotografie v galerii >
Český herec Martin Hofmann hrál v seriálu Ulice od samého začátku, tedy od roku 2005. Zahrál si postavu Jaroslava Hejla, který byl konstruktérem a obchodním ředitelem ve firmě Království hraček. V seriálu se objevoval do roku 2017.

Divadelní a filmový herec Martin Hofmann se narodil v Českých Budějovicích 31. března 1978. Poprvé se s herectvím seznámil v dramatickém kroužku, který vedla herečka Jana Hlaváčová. Definitivně se pro hereckou kariéru rozhodl v posledním ročníku gymnázia a podal si přihlášku na obor činoherní herectví na DAMU. Po maturitě nastoupil na DAMU, kterou absolvoval pod vedením skvělých hereckých pedagogů (Boris Rössner, Miloš Horanský a Eva Salzmannová) a v roce 2000 ji také úspěšně zakončil.

Na divadelních prknech se Martin začal objevovat již během studií. Hostoval v divadle Rokoko a hned po absolvování na DAMU do divadla nastoupil do stálého angažmá.  Jako hostující herec pak působil v mnoha českých divadlech. Zahrál si v různých inscenacích v Divadle Bez Zábradlí, v Divadle Radka Brzobohatého, v divadle Viola, v Divadle v Řeznické nebo v Divadle Palace. K srdci nejvíce Hofmannovi přirostla spolupráce s Divadelním spolkem Kašpar, kde od roku 2006 pravidelně ztvárňuje hlavní roli v Cyranovi z Bergeracu, dále zde hraje v Dostojevského dramatu Běsi nebo ve hře Něžná je noc.

Martin Hofmann vyniknul též v rolích filmových a televizních. Televizní diváci mohli na svých obrazovkách Martina vídat především na přelomu milénia. Čeští režiséři jej obsazovali do různých rolí například ve filmech Smrt pedofila, Hanele nebo Perníková věž. V roce 2019 se pak objevil v úspěšných filmech Ženy v běhu či Teroristka, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí.

V roce 2017 Hofmanna obsadila autorská dvojice Jan Prušinovský – Petr Kolečko do seriálu Trpaslík a o dva roky později se na televizních obrazovkách objevil kontroverzní seriál Most!, ve kterém herec ztvárnil jednu z hlavních rolí. Od roku 2005 Martin hrál v nekonečném seriálu TV Nova Ulice v roli Jaroslava Hejla. 

Když se Martin Hofmann nevěnuje divadlu či natáčení filmu, tráví čas bojovými sporty, které jsou už přes dvacet let jeho velkým hobby. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy