"Hlavně to nesmí být nuda!" požadoval Karel Gott. Celovečerní film o fenomenálním zpěvákovi uvedou kina letos v říjnu
Foto: www.shutterstock.com

"Hlavně to nesmí být nuda!" požadoval Karel Gott. Celovečerní film o fenomenálním zpěvákovi uvedou kina letos v říjnu

"Hlavně to nesmí být nuda!" požadoval Karel Gott. Celovečerní film o fenomenálním zpěvákovi uvedou kina letos v říjnu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Karel Gott a jeho pouť životem. Dokumentaristka Olga Malířová Špátová obdivovala, jak je vyrovnaný a velmi přirozený. Scházeli se spolu celý rok, aby vzniklo něco krásného, autentického. Naposledy se s Mistrem setkala 14 dní před jeho smrtí.


Co o Božském Kájovi víme a nevíme?

Zpěvák, herec, skladatel a malíř. Jedná se o nejúspěšnějšího českého interpreta, což dokazuje hned několik ocenění. V anketě Zlatý slavík (později Český slavík) získal 42 ocenění. Dále se může chlubit 8 zlatými deskami, 1 diamantovou deskou, 2 cenami Anděl a více než 120 televizními oceněními. Během své pěvecké kariéry nazpíval kolem 2 500 písní, zpíval hlavně v češtině, ale nazpíval i nějaké skladby německy, latinsky, anglicky, italsky a rusky.

Fanouškům se do paměti určitě vryla poslední písnička Srdce nehasnou“, kterou nazpíval se svou dcerou Charlotte Ellou. V roce 2018 vznikla také velmi známá písnička Ta pravá“, kterou věnoval svým děvčatům.

Všechno to začalo v roce 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků, ve které zvítězil. Postupem času začal vystupovat v kavárnách. V roce 1960 se rozhodl, že se zpěvu bude věnovat profesionálně, což se mu povedlo. Je známý v České republice, ale také v zahraničí.

Film Karel

Na plátna kin vstoupí 15. října tohoto roku. Mohl být dárkem k narozeninám, ale bohužel se to nestihlo. Již v červnu se Ivana Gottová podělila o radostnou zprávu, a to, že film byl dokončen, což dokazuje plakát, který má lákat diváky do kin. První záběry z filmu byly zveřejněny právě na Mistrovy narozeniny, 14. července.

Hlavně to nesmí být nuda!

Přesně o tohle se Karel Gott snažil, chtěl, aby byl film vynikající a zábavný. Režisérka se snažila zachytit jeho běžný život, setkání s fanoušky, čas strávený s rodinou v pražském domě nebo na chalupě. Cílem filmu bylo poukázat na jeho obrovský talent.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>