Catherine Deneuve: Šarmantní Francouzska zářila v provokativních rolích a měla slabost pro mladší partnery
Foto: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Catherine Deneuve: Šarmantní Francouzska zářila v provokativních rolích a měla slabost pro mladší partnery

Catherine Deneuve: Šarmantní Francouzska zářila v provokativních rolích a měla slabost pro mladší partnery Další fotografie v galerii >
Foto: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Catherine Deneuve je možná nejslavnější francouzská herečka, která byla až do loňského listopadu velice aktivní jak v práci, tak v soukromém životě. Kromě svých úspěchů plnila léta stránky bulváru i svým soukromým životem.


Herečka se narodila v rodině poměrně slavných herců, a i když původně nechtěla pokračovat v rodinné tradici a snila o módě a návrhářství, nakonec se herectví nevyhnula. První roli měla už v roce 1956. Tam si ji všiml známý režisér a obsadil ji do svého filmu „Paraplíčka ze Cherbourgu“ (1964).

Touto rolí si získala velkou popularitu, kterou potvrdila v dalším úspěšném snímku „Kráska dne“ (1967), kde se ukázala v roli pracovnice nevěstince. Její talent ještě podtrhly šaty od Yves Sain Laurent. Oděvní značka s ní dlouhé roky spolupracovala.

Režiséři ji najednou chtěli ve filmu, protože se dobře prodávala. Objevila se po boku hvězd, jako byl třeba Belmondo. Ráda si vybírala i provokativní role, několikrát diváky ve filmu dokázala přesvědčit, že je lesbička. Z posledních filmových počinů jsou to například snímky „Kráska k sežrání“ a „Plevel“.

Filmová ikona měla dva slavné milence, režiséra Rogera Vadima a světově proslulého herce Marcella Mastroianniho. S každým měla dítě. Byla také krátce provdaná za fotografa Davida Bayleua. V pozdějším věku byla spojována s mnohem mladšími partnery.

Herečka je tváří mnoha módních značek

Francie má jako svůj symbol Marianne. Herečka byla jedna z mála krásek, která tomuto symbolu propůjčila tvář. Tento symbol vznikl v období Velké francouzské revoluce. Jednou z dalších hereček, která byla symbolem, je i Bardotová.

Herečka byla i tváří mnoha kosmetických značek, dokonce byla i ženou parfému Chanel no.5 a měla i svůj parfém. Navrhla také boty, kabelky, šperky, brýle.

Herečka byla silnou kuřačkou a kouřila 3 krabičky cigaret denně. Pomocí hypnózy se zlozvyku zbavila, ale po několika letech se ke kouření zase vrátila. Loni v listopadu prodělala slabou mozkovou příhodu a zbavila se zlozvyku kouření už bez hypnózy. Po této události už herečka svou pracovní činnost omezila a občas se ukáže na filmových festivalech.

Žije v Paříži a užívá si vnoučat, maluje, čte a píše paměti. Vzhledem k délce její kariéry je to určitě zajímavé počtení.

Sama není na sociálních sítích aktivní, ale existuje mnoho klubů jejich fanoušků.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>