Vytoč mého agenta: Obavy nejsou na místě, tentokrát se Primě seriál docela povedl

Vytoč mého agenta: Obavy nejsou na místě, tentokrát se Primě seriál docela povedl
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Už v neděli 24. 3. vystřídá seriál Sedm schodů k moci další seriál, ale z naprosto odlišného prostředí. Stejně jako jeho předchůdce je obsazen herci, kteří si nechodí do seriálu jen vydělávat na složenky, a to je vždy povzbudivé. Navíc jde o zahraniční formát, tak odpadá obava, že to bude další Eliška a Damián.

V seriálu se objeví Martha Issová v roli agentky. Kdo viděl film Buko, Zátopek nebo Dukla 61, má přehled o tom, že Martha dokáže v každé ze svých rolí divákům naservírovat poctivý herecký výkon. V seriálu se potká i se svou příbuznou Klárou. Dalším v roli agenta je Kryštof Hádek. V poslední době je sice trochu „přehádkováno“, ale oba bratři si vybudovali pověst profesionálů a není divu, že je režiséři rádi obsazují.

Vzhledem k tomu, že se na seriálu podíleli s filmaři ze Slovenska, v obsazení se objevuje i Zuzana Kronerová a Tomáš Maštalír.

Osmidílný seriál je především o životě agentů z castingové agentury. Projekt vzešel z francouzské předlohy, ale diváci prima+ už se mohli přesvědčit, že byl scénář přizpůsobený vkusu českého diváka, podobně jako další převzaté projekty, které se v posledních letech trefily do diváckého vkusu (Smysl pro tumor, Doktor Martin).

Za dramaturgickým konceptem česko-slovenské adaptace je uznávaná česká režisérka Alice Nelis. Možná právě její pohled na věc a roky praxe v zákulisí filmového prostředí celému projektu dávají přidanou hodnotu.

Kromě zmíněných herců se v seriálu objeví i Iva Janžurová, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťána Medvecká, Táňa Pauhofová, Jiří Langmajer, Gabriela Marcinková, Stanislav Majer, Bolek Polívka, Ondřej Sokol, Michal Dlouhý a řada dalších. Budou hrát sami sebe.

Jak to všechno začíná

Do Prahy přichází mladá dívka Kamila, aby se ucházela o místo v herecké agentuře. Skutečný důvod jejího příchodu je ale zastřen tajemstvím. Kamila začíná pracovat mezi novými kolegy ve chvíli, kdy agenturou otřese smrt jejího zakladatele, úspěšného ředitele. 

Klára Issová se připravuje na náročnou roli v americkém projektu. Musí zvládnout náročnou přípravu včetně jízdy na koni, což se ukazuje být o dost složitější, než se původně zdálo, a to ještě neví, že její agent Jiří má pro ni od americké produkce špatnou zprávu. Je moc stará!

Zdroje článku: