Tom Hardy se v životě musel ztratit, aby nakonec posílený zkušenostmi našel svou cestu

Tom Hardy se v životě musel ztratit, aby nakonec posílený zkušenostmi našel svou cestu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Protagonista řady hvězdných filmů, jako jsou například Dunkerk nebo Venon, se narodil 15. září 1977. Kvůli talentu, šarmu a osobnosti je často přirovnávaný k Marlonu Brandovi. Úspěch se v životě herce dostavil až po složitém období, které se vyznačovalo depresemi, alkoholem a kokainem.

Rebel a model

Hardy pochází z rodiny umělců, jeho matka je malířka a otec dramatik. I přes bídnou docházku do školy, kdy mladý Tom odcházel z vyučování třeba proto, že si chtěl vykouřit cigaretu, mu rodiče umožnili studium na dramatické škole v Londýně, kde se učil pod dohledem Anthonyho Hopkinse.

Tom ale nejdříve uspěl jako model. Se svojí štíhlou postavou a rebelským výrazem to měl v tomto oboru snadné.

Herecký rozjezd

Debut do hereckého světa se dostavil v roce 2001 s minisérií z dílny HBO Bratrstvo neohrožených. Ve stejném roce se objevil i ve filmu Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen. Větší popularitu mu následující rok přinesla role ve snímku Star Trek: Nemesis.

Přišlo několik ocenění za divadelní tvorbu a herec se také úspěšně vypořádal se svými démony. Výrazně změnil vzhled, ostříhal se a dřinou v posilovně si překvapivě rychle vytvarovat tělo. To mu přineslo další zajímavé role ve snímcích RocknRolla, Počátek, Warrior, Země bez zákona, Temný rytíř povstal. Ke svalům se přidala řada tetování, o kterých herec tvrdí, že jde o připomínku toho, co prožil, co poznal a co se naučil.

Když se objevil na scéně s Leonardem Di Capriem ve filmu REVENANT Zmrtvýchvstání, obdržel velké uznání od kritiků a role mu vynesla nominaci na Oscara za vedlejší roli.

Úspěch sklízí i v seriálové tvorbě. Po seriálu Gangy z Birminghamu dostal výraznou roli v seriálu Tabao.

Ocenění práce

Christopher Nolan, který si herce vybral do filmu Dunkerk, o něm velice pochvalně mluvil, a hlavně vyzdvihl hercovu schopnost jen očima vyjádřit to, co ostatní nezvládnou ani celým tělem.

Dnes je herec považovaný za profesionála, který jde do každé role s velkým nasazením a vždy je výborně připravený. Za roli ve Star Treku si vysloužil poštovní známku s portrétem své postavy. Za práci v činohře mu byl u příležitosti narozenin královny Alžběty II. udělen Řád britského impéria.

Výrazným mezníkem v hercově životě bylo rozhodnutí vyhledat odbornou pomoc, aby se zbavil závislosti na alkoholu a drogách. Bohužel manželství už mu to nezachránilo. Od roku 2010 je ve vztahu s anglickou herečkou Charlotte Riley.