Příběhy hereckých hvězd, které se svými diváky prožily celý život
Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Příběhy hereckých hvězd, které se svými diváky prožily celý život

Dětské herce máme moc rádi. Většinou z herectví „vyrostou“ a ztratí se nám z očí. Některé odradí ztráta soukromí a bulvár, jiní mají nezpochybnitelnou víru ve svůj talent a když se nedostanou na uměleckou školu, tak zklamání řeší změnou životní cesty.


Pár hercům se to ale podařilo a z dětských rolí přešli do opravdové herecké branže a jsou v ní dodnes.

 

Michal Suchánek (1965)

Michal, kterému přátelé neřeknou jinak než „Suchoň“ byl hodně roztomilé dítě a díky jeho výšce a dětskému výrazu vypadal dětsky ještě řadu let v dospělosti. Michal je synem bývalého velice uznávaného sportovního novináře, redaktora a moderátora Jaroslava Suchánka.

Svou premiéru před kamerou měl už v roce 1973, kdy mu bylo 8 let. Diváci stejně generaci si ho ale budou nejspíš pamatovat ze slovenského seriálu Spadla z nebe z roku 1978.  Už v té době totiž planetu Zemi navštěvovali mimozemšťané, a právě dětská parta na jednu mimozemskou dívku jménem Majka pocházející z Gurunu, narazila.

V roce 1982 se definitivně dostal do povědomí diváků, když si zahrál ušlápnutého Karla Máchu, co si na lyžařský výcvik vzal pyžamo po dědečkovi, v komedii Sněženky a Machři. Na rozdíl od role, během natáčení mimo dosah kamer se z tichého Karla stával divoký „Suchoň“ a celý štáb hodně potrápil. Měl už za sebou pár hereckých zkušenosti a byl ve věku, kdy mu patřil svět. Nebyl ale zrovna moc disciplinovaný, a tak nakonec byli všichni rádi, že si od něj odpočinou.

I přes léta vzdoru herec vystudoval konzervatoř, a kromě bohaté herecké kariéry je známý především jako komik a moderátor a spolu s Richardem Genzerem za sebou mají řadu úspěšných projektů.

Michal se oženil s tanečnicí a choreografkou Renatou Suchánkovou a mají spolu dvě děti. Dcera Berenika jde v otcových stopách.

Po otevření kin nás čeká překvapení, protože „Suchoň“ si loni zkusil zrežírovat svůj první film s názvem Večírek. Herecké obsazení je víc než slibné a mělo by jít o školní sraz po letech, kde se večírek trochu vymkne kontrole. Vzhledem k tomu, že si Michal psal i scénář a všichni známe jeho dost nekonvenční styl humoru, bude to nejspíš dost divoká filmová jízda.

 

Magdalena Reifová (1963)

Magda se poprvé objevila na obrazovkách v seriálu Kamarádi, který se točil v letech 1969 až 1973. Šlo o historicky úplně první seriál, který se točil o reálných dětských problémech té doby. Po dalším seriálu Jana EyrováMagdou Vančurovou, byla drobná dívenka s výraznýma očima doslova „na roztrhání“. Každý, kdo měl ve filmu dětskou roli, chtěl Magdu. Určitě si ji vybavíte v komediích Páni kluci, Ať žijí duchové, Jak se točí Rozmarýny, Leť ptáku, leť, Indiáni z Větrova, seriál Tajemství proutěného košíku. Studium na konzervatoři byla tedy naprosto přirozená volba.

Úspěšnou divadelní a hereckou kariéru dost rázně přerušila sama Magda, protože se rozhodla pro rodinu a pořídila si hned tři děti, které ji dlouho návrat k profesi neumožnily a natáčela pouze velice omezeně. Nakonec se vrátila k divadlu a začala se po bohatých zkušenostech s dětmi věnovat především tvorbě pro ně. Začala moderovat v rádiu a dělat dětské pořady v televizi. Výraznější herecké role už nepřišly.

Herečka měla dlouhé roky zdravotní potíže neznámého původu, vyčerpání přičítala dětem a práci a asi 10 let nevěděla, co jí je. Když šla na předoperační vyšetření před jednoduchou operací, lékaři zjistili, že má nemocné srdce, a dokonce měla za sebou už pár lehčích infarktů, které prostě přešla v domnění, že jde o běžnou únavu. Poté, co dostala kardiostimulátor, se její stav zlepšil a rozdává úsměvy.

 
 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Herci

Další články z rubriky Herci

Denzel Washington: Životní cesta od vojenské akademie, přes studium biologie, politologie, žurnalistiky až po herectví

Denzel Washington: Životní cesta od vojenské akademie, přes studium biologie, politologie, žurnalistiky až po herectví

Americký populární herec Denzel Washington nedávno oslavil 66 let. Může se pochlubit kariérou plnou úspěchů a ocenění. Na své významné role si musel chvíli počkal, ale i tak toho v herecké kariéře stihl hodně a v mnoha rolích uměl nadchnout i dojmout mnoho diváků.

Danny DeVito: Jak se mu dnes žije a co má ještě v plánu

Danny DeVito: Jak se mu dnes žije a co má ještě v plánu

Malý, ale výkonný. Tak bychom mohli charakterizovat amerického herce Dannyho DeVito. Se svou výškou 152 centimetrů se neztratil, a před kamerou vytvořil řadu nezapomenutelných rolí. Jak mu se daří a co dalšího má ještě připravené pro své fanoušky?

Co dělá a jak se má Kevin Costner. S vlky už netančí, i přesto má práce více než dost

Co dělá a jak se má Kevin Costner. S vlky už netančí, i přesto má práce více než dost

Americký herec, producent, režisér - a také příležitostný zpěvák a hudebník Kevin Costner má na svém kontě hned sedm Oscarů. Ty získal za svůj film Tanec s vlky (1990), na němž se podílel režisérky i herecky. Je obdivovatelem silných příběhů a střídavě obdivovaný a zatracovaný. Jak se má v současné době?

Transgender herec Elliot Page se rozvádí. Manželství mu vydrželo tři roky

Transgender herec Elliot Page se rozvádí. Manželství mu vydrželo tři roky

Herečka Ellen Page už toho má ve svých třiatřiceti za sebou dost. Nejprve oznámila svou lesbickou orientaci. K té se přihlásila v roce 2014. O rok později se veřejně pochlubila s tehdejší přítelkyní Samanthou Thomas. V roce 2018 si vzala svou partnerku Emmu Portner. Teď se rozvádí.

Nejen Eda z Mostu: Kdo je Michal Isteník

Nejen Eda z Mostu: Kdo je Michal Isteník

Michala Isteníka veřejnost zaznamenala hlavně jako hospodského Edu v kultovním seriálu Most. Jak se sympatický herec vyrovnával s nenadálou popularitou, kterou mu role přinesla, a proč trpěl depresemi?


Další články z rubriky Herci