Počet krav na Farmě se zvýšil, dvě přivedl hospodář


Reakce k článku
Podělte se o svou reakci- Luboš tradičně selhává a ani jako znovu zvolený sluha není k užitku
- Baráčníci do stodoly, Veve se zříká samostatného pokoje kvůli bobkům
- Adam hledá spojence, Veve hledá výmluvy – nebo obráceně?
- Andrej skočil do arény dobrovolně, nudí se
- Králíci mají jména, Sandra je z tak složitého úkolu úplně vyčerpaná
- Sandra brečí, Luboš volí Andreje a Veve rozdává verdikty jako soudkyně Barbara
Pokoj znečištěný výkaly a péče o dvě nové krávy přidělávají farmářům vrásky na čele. Sandra čelí výtkám farmářky týdne a pokud Luboše někdo nezamkne v maringotce nebo nevyžene do lesa, nejspíš si obyvatelé farmy nezpestří chudý jídelníček kravským mlékem. Místní „Budižkničemu“ je jednoduše jen naprosto neužitečný a místo osobních nelibostí by se všichni měli snažit, aby se ho zbavili. Kdyby byl alespoň vtipný. Ale tato vlastnost je bohužel Lubošovi cizí. On je jen neschopný, otravný a hloupý. To, že ho opět farmáři zvolili sluhou, situaci neřeší.
Luboš tradičně selhává a ani jako znovu zvolený sluha není k užitku
Na Farmě začal nový týden a s ním i tradiční rozdělování sluhů – farmáři jako obvykle vybírali kandidáty z protějších týmů. Pekelníci zvolili Luboše s odůvodněním, že se nejlépe uplatní v kuchyni, kde úspěšně předstírá, že něco dělá. Baráčníci naproti tomu určili jako sluhu Andreu. Sandra při volbě poznamenala, že kdyby mohla, zvolila by Veve – ale protože to nebylo možné, rozhodla se pro Andreu. Její slova Veve zasáhla a vnímala je jako výpad na svou osobu. Sandra však vzápětí prozradila, že šlo jen o nedorozumění.
Baráčníci do stodoly, Veve se zříká samostatného pokoje kvůli bobkům
Farmářka týdne Veve následně rozhodla o výměně nocleháren – Baráčníci se tak museli přestěhovat do stodoly, zatímco Pekelníci si po týdnu mohli užít pohodlí světnice s postelemi. Sluhové Andrea a Luboš se nastěhovali do maringotky a Veve plánovala, že se přesune do pokoje určeného pro farmáře týdne. Nakonec však od záměru ustoupila –pokoj byl totiž silně znečištěný výkaly králíků, kteří zde stále přebývali, než se pro ně dokončí nová králíkárna.
Do běžného provozu na Farmě záhy zasáhl hospodář, který s sebou přivedl dvě nové obyvatelky – dvě krávy. Farmáře upozornil, že je třeba je ráno a večer dojit, a pravidelně je vodit na pastvu a zajistit jim neustále dostatek potravy.
Dojení si farmáři mohli vyzkoušet hned na místě. Když kráva v jednom okamžiku vědro s mlékem převrhla, ukázalo se, že nikdo neviděl Cecilku, když v hoštické komediální trilogii Zdeňka Trošky ručně dojila a vědro si proti převrhnutí jistila nohami.
Luboš nejenže neumí sekat trávu a dojit, ale nezvládne ani přiložit ruce k dílu, když jde o mytí nádobí. Asi byl zase moc unavený.
Adam hledá spojence, Veve hledá výmluvy – nebo obráceně?
Adam se Veve svěřil, že má potíže s fyzickou prací kvůli zlomenině klíční kosti, kterou si přivodil před týdnem. Veve ale jeho potíže zlehčila a označila je spíše za výmluvu. Luboš, který měl jako sluha za úkol péči o zvířata, měl opět problémy s dojením, když i tentokrát se mu nepodařilo krávu uhlídat a mléko místo vědra skončilo v trávě.
Adam se Veve snažil přesvědčit k tomu, aby spolupracovali a začali hrát skutečnou hru. Veve zvažovala, že by bylo výhodné zbavit se některého z mužů, ale až poté, co z Farmy odejde Kateřina.
Andrej skočil do arény dobrovolně, nudí se
Na Farmě se začaly rozehrávat první taktické partie. Luktuma přemýšlel nahlas o tom, že by pro souboj bylo strategické, kdyby si Luboš vybral za rukojmí Mary. Do dění však zasáhl Andrej, který se Lubošovi sám nabídl, protože chtěl vystoupit z rutiny a zasoutěžit si.
Ostatní také zneklidňovala Lubošova nerozhodnost ohledně setrvání na Farmě, která se měnila doslova jako počasí. Farmáři mezitím opravovali dveře, které předtím poškodila jedna z krav.
Králíci mají jména, Sandra je z tak složitého úkolu úplně vyčerpaná
Sandra mezitím obdržela od Emy další samostatný úkol – měla vymyslet jména pro dvanáct králíků. Pro samotnou mladou ženu to byl nadlidský úkol a tak se zeptala ostatních farmářů, kdo jí chce s tímto úkolem pomoci, ale nikdo se k úkolu neměl. Nakonec si k sobě přizvala Andreu a společně králíky pojmenovaly podle jednotlivých farmářů. Za odměnu dostaly čaj s medem a korbáčky, o které se nakonec rozdělily i s ostatními.
Veve později poznamenala, že podle ní Sandra uchopila celou hru špatně už od samého začátku a že si ji ostatní zaškatulkovali způsobem, kterého možná dnes litují. Zároveň ale ocenila Kateřinu, která vyčistila břehy rybníka od náletových dřevin, s tím, že to byla od ní konečně první opravdu užitečná práce.
Sandra brečí, Luboš volí Andreje a Veve rozdává verdikty jako soudkyně Barbara
Králíkárna byla dokončena, a tak nastal čas přestěhovat králíky do jejich nového domova.
Vzápětí farmáře svolala Ema do kuchyně a vyzvala sluhy, aby si zvolili své rukojmí. Luboš nakonec skutečně vyhověl Andrejově přání a vybral si ho jako svého rukojmí. Následně farmáři museli určit toho, komu se nejméně daří práce se zvířaty. Ema se obrátila i na Veve a zeptala se, kdo podle ní odvádí nejvíce a kdo naopak nejméně práce.
Veve odpověděla bez váhání – nejvíc pracuje Michal, nejméně Sandra. Ta se hájila tím, že je v posledních dnech unavená, podmínky na Farmě jsou náročné a ona sama tolik nemluví kvůli únavě, ne z neochoty. Když se Ema zeptala, proč jí nikdo nepomohl s úkolem pojmenovat králíky, Sandra se rozplakala. Mrzelo ji, že ji ostatní přehlížejí a že nedokázala přesvědčit Veve o svých kvalitách. Nalepené řasy asi na nikoho dojem neudělaly. Nespletla si reality show?
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci- oneplay.cz,
- TZ TV Nova,
- Autorský text