Připravte si vařečky, nabruste nože, nová řada MasterChef Česko je tady

Připravte si vařečky, nabruste nože, nová řada MasterChef Česko je tady
Vrací se populární moderátoři, podle kterých je tato soutěž výjimečná v tom, že se před kamerami z amatérských nadšenců stávají profesionální kuchaři. Přemek Forejt (35), Radek Kašpárek (41) a Jan Punčochář (43) jsou připraveni vybrat toho nejlepšího z nejlepších.

Tentokrát všichni soutěžící dostali dopis, ve kterém se dozvěděli, že si mají připravit nejen oblíbené jídlo, ale vybrat takové, které by vypovídalo o jejich osobnosti. Stejně jako v předchozích sériích se budou soutěžící snažit probojovat do TOP 16, ze kterých vzejde absolutní vítěz s odměnou 1 milion korun. A to není vše.

Radek Kašpárek si pro soutěžící připravil další cenu. Vítěz soutěže dostane pracovní příležitost – možnost vařit s Kašpárkem v jeho nově otevřené restauraci.

Letošní ročník by se měl zaměřit na lokální suroviny. Jak uvádí hlavní režisér Radovan Síbrt, tento ročník bude cestovat po České republice a současně hledat i exotické prvky, které se stávají součástí české kuchyně.

„Vnímáme totiž, že její součástí jsou různé národnosti, které tu žijí. Máme např. silnou vietnamskou komunitu, romskou komunitu, slovenskou komunitu, v současné době i ukrajinskou komunitu. Rádi bychom tedy ukázali, jak je česká gastronomie pestrá. Když se totiž řekne česká kuchyně, všichni si představíme knedlíky nebo smažák, a přitom je tady spousta zajímavých receptů a vlivů, které se sem v posledních letech dostávají,“ dodává režisér Radovan Síbrt.

Další novinkou jsou zlaté karty. Každý z porotců má k dispozici zlatou kartu, kterou může soutěžícího poslat z castingu rovnou do hlavní soutěže. Kartu mají udělit člověku nebo jídlu, které jim přiroste k srdci.

porotci, zdroj: TV Nova

Neodmyslitelnou součástí soutěže MasterChef Česko jsou kulisy a studio, v němž se show natáčí. Prostory, kde se vaří a hodnotí, zůstávají podobné, nechybí spižírna plná surovin a stylová restaurace. Na celý proces výroby navíc dohlíží početný štáb, který má přibližně 120 členů.

Jeho srdcem a mozkem je přenosový vůz, ve kterém sedí zhruba 10 lidí a dohlížejí na kvalitu zvuku i obrazu. Jeden natáčecí den trvá přibližně 13 hodin. Teprve ve střižně se vybere to nejlepší. Pracuje se ve 12 střižnách, které musí zpracovat materiál o objemu 32 tisíc filmů v běžné kvalitě. Střihači na práci potřebují 8640 hodin.

Kuchařská show se na TV Nova objeví 30. 8., už teď je první epizoda na Voyo.

Zdroj článku:
  • press.nova.cz