Luboš Mareček ukazuje, jak snadno se může důvěřivý senior ocitnout na ulici mezi bezdomovci
Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Luboš Mareček ukazuje, jak snadno se může důvěřivý senior ocitnout na ulici mezi bezdomovci

Herec Rostislav Novák, v seriálu jakožto Luboš Mareček, aktuálně ztvárňuje roli podporujícího manžele, otce, tchána a dědečka. Podporujícím článkem rodiny však nebyl vždy. Tomu předcházel rozvod i hmotná nouze, která jej zavedla až na úplné dno, k bezdomovectví.

Luboš bral svou ženu Věru jako nutnou samozřejmost, a tak o ni nakonec přišel

V případě Luboše jde v seriálu Ulice převážně o nenápadnou postavu, která však dokáže zásadně otřást dějem. Do seriálu vstoupil jako otec Kryštofa Marečka alias Máry.

Z počátku žil v ústraní vesnice mimo Prahu se svou manželkou Věrou Marečkovou, kde se živil jako řidič autobusu a v Ulici se objevoval jen sporadicky. Ovšem už tenkrát se u něj projevovaly sklony k hazardu a lehkomyslnost ve vztahu k financím, a proto se o domácí rozpočet vždy s rozmyslem starala především Věra.

Svého manželství si Luboš však příliš nevážil a mnohem raději se věnoval práci řidiče, drobnému karbanu a sázení.

Když se Věrka rozhodla studovat univerzitu třetího věku v Praze, měla možnost častěji navštěvovat svého syna s jeho tehdejší seriálovou přítelkyní Monikou Farskou.

Při těchto návštěvách si Věra mladému páru čím dál častěji stěžovala na nenaplněné manželství a Lubošovo sázení. Vše následně vygradovalo, když v Praze potkala svou první velkou lásku z mládí, muže, který jí v dané chvíli dokázal věnovat patřičnou pozornost a opětovat city. A tak následoval rozvod, který Luboše zlomil jak emočně, tak finančně, což ještě více umocnil jeho odchod do důchodu.

Z domácího karbaníka člověkem bez střechy a bez rodiny

Luboš Mareček se tak v jednu chvíli ocitl bez práce, bez manželky, daleko od syna, naprosto odkázán sám na sebe. Zkusil teda začít znovu v Praze, kde ho však nutnost platit účty z malého důchodu a sklony k hazardu přivedly na scestí.

Díky drobným kšeftíkům a s vidinou snadného finančního přilepšení se zapletl s kriminálníky, kteří toho času vykrádali byty v okolí Ulice a nic netušícího Luboše do této své činnosti rafinovaně zapojili.

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Následovalo vydírání, dluhy a vyšetřování páchaného, což vedlo k tomu, že se Luboš ocitl na ulici v tom pravém slova smyslu, kdy byl nucen žít nějakou dobu bez domova a příjmu.

Jeho společníky se tak na nějaký čas stali lidé nacházející se v obdobné situaci, vybírání popelnic a obstarávání suchého a teplého pouličního přístřeší zase dennodenní rutinou. Ze studu a z vlastní ješitnosti tuto svou závažnou životní situaci před rodinou dlouho tajil, stranil se a jen přežíval.

Naštěstí, a především díky své současné snaše kriminální policistce Karle, bylo vše následně odhaleno a Lubošovi se dostalo od rodiny velké podpory.

Rodina je pro Luboše vzpruhou v reálu i ve skutečnosti

S Věrou se dali znovu dohromady a později se také společně sestěhovali do Lubošova nájemního bytu. Nyní společně pomáhají svému synovi Kryštofovi a jeho ženě Karle hlídat a vychovávat jejich dvě vnoučata. Paradoxně je nyní Luboš, díky svým sklonům k zábavě a hráčství, skvělým dědečkem, neboť vymýšlení nápaditých programů a zábavy pro děti je mu vlastní asi stejně, jako v jeho skutečném životě.

Totiž také Rostislav Novák, který roli Luboše v seriálu ztvárňuje, dal kvůli alkoholu životu všanc rodinu a vlastní důstojnost. Vše ale stejně jako v Ulici dobře dopadlo, Abstinující Rosťa nyní také pečuje o své vnoučata a skrze herectví a loutky baví jak ty velké, tak i ty nejmenší diváky.

Zdroje:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy