Princezna, která se nikdy nespokojila s málem. Připomeňte si Pyšnou princeznu a otestujte své znalosti v našem kvízu

Princezna, která se nikdy nespokojila s málem. Připomeňte si Pyšnou princeznu a otestujte své znalosti v našem kvízu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Co všechno je člověk schopen udělat pro lásku? Král Miroslav ví své. Princezna Krasomila ho odmítla už několikrát. Proto se přestrojí za zahradníka, a to nejen s vírou, že si její přízeň konečně získá.

Princezna Krasomila je dcerou krále, který na všechno potřebuje rádce a služebnictvo. Oba žijí v přepychu a o nic se nestarají. Není proto divu, že princezna je velmi vybíravá, co se týče jejího budoucího ženicha. A jeden velmi hodný a moudrý se najde. Jeho království, které sousedí s tím Krasomiliným, žije v harmonii, všichni jsou za jeho vlády šťastní a je jim do zpěvu. Tento nápadník se jmenuje král Miroslav a uchází se o ruku princezny Krasomily. Je připraven pro ni udělat první poslední.

Jenže je tu problém, princezně se jaksi nelíbí. A tak se rozhodne se přestrojit za královského zahradníka a vypěstuje jí výjimečnou květinu, která bude zpívat, pokud nebude princezna tak pyšná. Tento zahradník se princezně zalíbí, a tak s ním nakonec opustí království. Žijí životem chudších. Princezna pozná, že to není tak špatný život, a rozhodne se se zahradníkem strávit zbytek života. A tehdy se král Miroslav odhalí, avšak na Krasomilině rozhodnutí to nakonec nic nemění.

Pojďme se podívat na několik zajímavostí o Pyšné princezně. Film se stal nejoblíbenějším tuzemským filmem vůbec a herci jezdili na různá místa po České republice. Například úvodní scéna se natáčela v Českém Krumlově, král Miroslav a princezna Krasomila se před vojáky ukrývají na Panské skále a když princezna hází míč přes bránu Miroslavovi, Miroslav stojí u hráze rybníka v Třeboni, zatímco Krasomila stojí na Hluboké.

Dále stojí za zmínku, že medvíďata z lesa byla ve skutečnosti majetkem zoologické zahrady v Liberci a do lesa byla dovážena. A nakonec poslední zajímavost, pohádka se v televizi vysílala až celých 13 let po svém natočení. Nyní se můžete vrhnout přímo na náš kvíz a přesvědčit se, co všechno si o této pohádce pamatujete.

Scénář Pyšné princezny byl sice několikrát přepsaný, protože se tehdejšímu režimu nelíbil, ale i tak vzniklo nezapomenutelné umělecké dílo, ke kterému se rádi vracíme. O co že jsme přišli? Zejména o kouzla. Zpívající květinka totiž neměla být jedinou anomálií ve filmu. Ve finále to ale vůbec nevadí, Pyšná princezna má své kouzlo a všichni si na ni rádi zavzpomínáme.

Zdroje článku: