Festival bonsají a japonské kultury v botanické zahradě v Troji

Festival bonsají a japonské kultury  v botanické zahradě v Troji

Zažijte Japonsko všemi smysly a vyrazte do pražské Troji na Festival bonsají a japonské kultury. Čeká vás přehlídka nejlepších bonsají ze světa i z Česka a doprovodný program plný chutí, vůní i tradic japonské kultury.

Botanická zahrada Praha se na deset dní promění v malé Japonsko. Festival bonsají a japonské kultury návštěvníkům zprostředkuje bohatý program.

Zdroj: Botanická zahrada Praha

O umění tvarování stromků a kultuře, která je s nimi spojena, se v Troji můžete dozvědět více od 16. do 25. června, kdy se uskuteční již osmnáctý ročník výstavy bonsají. V expozici Japonská zahrada se představí na 100 tvarovaných stromků z vlastních sbírek botanické zahrady, ale i od pěstitelů ze Slovenska, Německa, Polska, Mexika a Litvy. Mimořádným hostem bude mexický pěstitel a demonstrátor Enrique Castaño.

Vrcholem a největší podívanou výstavy bude Bonsajové Trienále, které se uskuteční od 23. června do 25. června ve spolupráci s Českou bonsajovou asociací.

Jde o prestižní mezinárodní přehlídku střídající se každé tři roky mezi Českem, Německem a Polskem. Z každé země se může přihlásit pouze 15 stromů a každý pěstitel může vystavit pouze 1 stromek - vybírají se tedy opravdu ty nejlepší z nejlepších.

Zdroj: Botanická zahrada Praha

V rámci festivalových víkendů se seznámíte s tradiční japonskou kuchyní, zúčastníte se čajového obřadu a nebude chybět bubenické vystoupení skupiny Wadaiko yosa-yosa nebo tradiční tanec gejš. Připraveny jsou ukázky bojového umění a děti i dospělí si budou moci vyzkoušet skládání origami nebo tradiční malování na vějíře Sumii. V rámci festivalu odborníci předvedou tvarování bonsaje s použitím profesionálních technik a materiálů.

Zájemci také budou mít možnost bonsaje a další rostliny, například masožravé, na místě zakoupit. Nechybí ani pravidelné komentované prohlídky výstavou.

Botanická zahrada Praha je otevřená denně od 9.00 do 19.00.

Další informace nejen k výstavě najdete ZDE.

Novinky