Wonder Woman 1984 (2020) bude nostalgickou vzpomínkou na 80. léta

Wonder Woman 1984 (2020) bude nostalgickou vzpomínkou na 80. léta
Wonder Woman 1984 (2020) bude nostalgickou vzpomínkou na 80. léta Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Snímek režisérky Patty Jenkins Wonder Woman 1984, který by měl přijít do kin letos v červnu, nebude přímým pokračováním úspěšného filmu z roku 2017. Jak naznačuje letopočet v názvu, půjde o dobrodružství, které Diana alias Wonder Woman prožila v dřívější době.

Tvůrci přirozdně nechtějí prozradit děj, aby divákům nepokazili zážitek. Víme jen, že Diana bude bojovat proti své bývalé kamarádce Cheetah, která se obrátila na stranu zla, a další zápornou postavou bude jistý Max Lord, obchodník, jenž zákazníkům splní každé přání - ovšem za ďábelskou cenu. 

Příběh nás zavede do 80. let, kdy ještě lidé necivěli celé dny do mobilních telefonů a na nákupy jezdili osobně do obchodních center. V západním světě šlo o dobu rozmachu konzumu, začalo se utrácet za zbytečnosti, a právě tuto lidskou tendenci všechno chtít a koupit zneužívá vypočítavý Max Lord. 

"Kousek filmu jsem viděl a musím říct, že ve mně vyvolává nostalgii," přiznal Pedro Pascal, který Lorda na plátně ztvárnil. "Narodil jsem se v roce 1975, a ten film mi skutečně připomíná dětství prožité v 80. letech. Je to čisté potěšení se na to dívat. Ale víc neprozradím," dodal herec tajemně.