Virus X (2010), film plný klišé, nebo brutální horor? Posuďte sami
18%
Foto: www.shutterstock.com

Virus X (2010), film plný klišé, nebo brutální horor? Posuďte sami

Virus X (2010) je jeden z hororových filmů, který vám může mírně připomínat dnešní takzvanou „koronavirovou dobu“. Milionářka Danita Herrington chce záměrně vytvořit světovou epidemii. Jak se však režisér popral s natočením tohoto filmu? Posuďte sami, zda jsou hororové více recenze na tento film, nebo děj samotný.


Za vším stojí žena

Milionářka Danita Herrington, kterou si zahrála Sybil Danning, má v hlavě velký plán. Chce vytvořit světovou epidemii nevídaných rozměrů, a proto si najímá doktora Gravamena a zasvěcuje ho do svého plánu. Chce po něm, aby vytvořil rychle se šířící virus, známý jako prasečí chřipka. Ten to však nemůže zvládnout sám, a proto najímá skupinu vědců, které nechá v domnění, že hledají lék na tuto nemoc.

Vědci si myslí, že vytvářejí protilék

Vědci netuší, že jejich skutečný plán je především zintenzivnění už známého virusu, aby měl ještě smrtelnější účinky. Danita Herrington se neštítí ničeho, a na testování už zjištěných poznatků používá přímo lidi, které jí násilím vozí Jerron. Všechny plány však naberou rychlý zvrat, když jeden z testovaných lidí uteče a dostane se do místnosti, kde pracuje celá skupina vědců.

Skutečnost je úplně jiná

Díky tomu vědci odhalí pravý důvod, proč zde pracují. Snaží se nemocnému pomoct, a proto se všichni shluknou kolem něho. Toto však byla jejich zásadní chyba. Jerron se snaží, aby vědci nemohli mluvit na veřejnosti, co se děje, a proto všechny postříká krví nemocného. Tím všechny nakazí a zamkne je v laboratoři. Všichni zamčení si uvědomují, že mají pouze pár dnů života a vědí, že jediný jejich záchrana je najít rychle fungující vakcínu.

Harris byl režisér, scénárista a kameraman v jedné osobě

Tento Sci-Fi horor natočil v roce 2010 režisér Ryan Stevens Harris. K filmu vytvořil také scénář. Mimo Sybil Danning si zde zahráli například Dylan Vox, Dave Vescio, Donoziano Arcangeli, Joe Zaso nebo Bo Burroughs. Ohlasy na horor však nejsou dobré. Nejvíce si lidé brali na mušku režiséra Harrise. Jeden z diskutujících dokonce prohlásil „Když pánbůh rozdával filmařský talent, režisér Harris přišel pozdě, nebo spíše nedorazil vůbec“.

Recenze jsou poněkud drsné

Na ČSFD tento snímek dostal velmi špatné hodnocení. Má pouhých 18 procent. Pro některé je v něm spousta klišé, pro jiné jsou některé scény velmi brutální. Herecké výkony jsou kritizovány nejméně. Nemusí však být úplně od věci se na tento film podívat, protože v něm můžete nalézt mírnou spojitost s dnešní dobou, kdy světem hýbe koronavirová infekce, a také na ni zatím není vhodná vakcína.

Sami posuďte, do jaké míry je tento horor pouze filmový brak, nebo zda je režisér nadčasový. Americký horor Virus X možná nenadchl spoustu lidí, ale vám se může líbit.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Horory

Další články z rubriky Horory

Ti druzí (2001) se vrátí: Karanténa inspirovala producenty k remaku komorního hororu
82%

Ti druzí (2001) se vrátí: Karanténa inspirovala producenty k remaku komorního hororu

Izolace v potemnělém domě, paranoidní stavy a zoufalá snaha ochránit své blízké před neznámým nebezpečím. Témata úspěšného hororu z roku 2001 Ti druzí tak trochu připomínají náladu v době koronavirové pandemie. Podobnosti si všimli i hollywoodští tvůrci a aby se v karanténě tolik nenudili, začali spřádat plány na remake.

Agresivní virus aneb seriál, který vás donutí přemýšlet. A budete se bát
72%

Agresivní virus aneb seriál, který vás donutí přemýšlet. A budete se bát

Pokud jste milovníci hororu, scifi a dramatu, je tento americký seriál přímo stvořený pro vás. Tvůrci seriálu Guillermo del Toro a Chuck Hogan si dali velmi záležet na tom, aby byl děj seriálu poutavý, občas jste se museli zamyslet a také se u toho báli. Však také uvidíte přistát letadlo plné mrtvých pasažérů, kteří záhy ožijí!

To Kapitola 2 (2019): Jessica Chastain domýšlela detaily přímo na place
65%

To Kapitola 2 (2019): Jessica Chastain domýšlela detaily přímo na place

Od hrůzných událostí v městečku Derry uběhlo 27 let, když zlo opět začíná nabírat na síle. Členové Klubu smolařů už dávno žijí vlastní životy, ale nyní se musejí opět setkat a bojovat společně. Beverly Marsh v té chvíli najde odvahu opustit manžela, který ji týrá, a přidá se ke kamarádům z dětství, s nimiž ji pojí opravdové citové pouto. Horor s názvem To Kapitola 2 může začít.

Pandemie (2016): Béčkový horor nikdo nedoporučuje ani v době koronaviru
45%

Pandemie (2016): Béčkový horor nikdo nedoporučuje ani v době koronaviru

Filmy o virových epidemiích patří v posledních měsících k nejsledovanějším. Vyhrabávají se i zapomenuté kousky, kterým dřív nikdo nevěnoval pozornost. Jedním z nich je i Pandemie režiséra Johna Suitse z roku 2016.

Neviditelný (2020): Ženy prožívají jiné strachy než muži, míní Elisabeth Moss
77%

Neviditelný (2020): Ženy prožívají jiné strachy než muži, míní Elisabeth Moss

Snímek Neviditelný není jen tak obyčejným laciným hororem; podle herečky Elisabeth Moss je metaforou traumatu, které v sobě žena nese ještě dlouho poté, co se vymaní z toxického vztahu s psychopatem. "Příběh symbolizuje realitu oběti domácího násilí," říká představitelka hlavní hrdinky.


Další články z rubriky Horory