Středa v Ulici: Výprava do lesa vyvolá další otázky a Magda je o krok blíž k výpovědi

Středa v Ulici: Výprava do lesa vyvolá další otázky a Magda je o krok blíž k výpovědi

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Středeční Ulice přinese výlet do lesa, který měl objasnit záměry tety Běty. Než aby dal odpovědi, vzbudí především v Karle další znepokojivé otázky. Magda dostane od Soni druhý vytýkací dopis kvůli absurdní banalitě. Ještě jedna záminka a může si hledat novou práci.
Obsah článku
  1. Karla o tetě odhalí něco překvapivého
  2. Stačí drobnost a Magda poletí

Karla o tetě odhalí něco překvapivého

Marečkovi si dělají starosti o tetu Bětu (Dana Batulková), která se už pár týdnů neukázala, ale připravila jim záhadnou bojovku v lese. Vojta (Felix Šrámek) a Luboš (Rostislav Novák) se těší, že budou hledat houby. Věrka (Milena Steinmasslová) balí všem svačiny a do akce se zapojuje i Tony (Ondřej Volejník), protože to určitě bude dobrodružná výprava za pokladem.

Nakonec se ale ukáže, že hezký rodinný výlet nepřinesl nic zvláštního, jen příjemnou procházku přírodou. Všichni se rozdělili do týmů po dvojicích a vyrazili na místa, která vyluštili z Alžbětiných úkolů a křížovek. Drželi se podél lesa a nenarazili na nic neobvyklého. Poměrně zklamaně se vrátili domů, dokonce se to celé stalo zdrojem hádky mezi Karlou (Markéta Stehlíková) a Márou (Kryštof Rímský).

Ten už totiž začíná chápat, proč Běta jeho mámě tolik vadí. Vždycky vzbudí nějaká očekávání, která nenaplní. To je jako s adresami na zvoncích nebo s večeří, na kterou pozvala Věrku a Luboše a jež se stejně nekonala. No jo, ale to bylo kvůli slabosti. Nemohla přece za to, že se jí udělalo zle. Podle Kryštofa by se tak jako tak na něco vymluvila, zatímco Karla je přesvědčená, že se tehdy upřímně snažila uvařit svíčkovou a připravit hezkou atmosféru.

Na výsledku to bohužel nic nemění. Běta je neznámo kde, její výprava do lesa nikomu nic neřekla a nedala a Karla se neustále prohrabuje v papírech, aby zjistila, zda jí neunikla důležitá stopa. Pozdě večer ji ještě napadne vyhledat si na internetu, komu onen les patří. Dozví se něco, co jí vyrazí dech.

Stačí drobnost a Magda poletí

Soňa (Lucie Vondráčková) si zavolá Magdu (Veronika Čermák Macková) na kobereček a věnuje jí další vytýkací dopis, tentokrát kvůli tomu, že údajně přistupuje k pravidlům příliš volně. Studenti jí dosud neposkytli omluvenky za absenci v Kutné Hoře a Magda je dostatečně nepopoháněla. Jinými slovy podle ředitelky porušila interní předpisy.

Je to samozřejmě jen další nesmyslná záminka k tomu, aby ji mohla vyhodit. Teď už postačí jen nějaká maličkost a třetí vytýkací dopis bude na cestě, následován neprodlenou výpovědí. Pánům v kabinetě se tomu ani nechce věřit. Zvlášť Eddie (Jiří Panzner) si pořád naivně myslí, že Soňa není tak zlá a že se s ní dá rozumně mluvit. Vzápětí zazvoní telefon Otíkovi (Filip Rajmont). Čechová si k sobě volá i jeho a ten jí tedy hezky od plic něco poví, to se bude divit!

Nabroušený Ota zastihne Soňu na chodbě a rovnou na ni spustí, že jestli hodlá vyhodit Magdu, může rovnou připravit výpovědi také pro něj, Prokopa a Eddieho, protože tam rozhodně nezůstanou. Soňa ho ale překvapí. Nezavolala si ho proto, aby mu snad také věnovala dopis, nýbrž aby se ujal školení správné komunikace pro kolegyni Křížovou (Monika Zoubková).

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Zdroj článku:
  • Autorský text