Rocco a jeho bratři (1960): Manžel Annie Girardot se projevil násilnicky ve   filmu i v životě
85%
Foto: www.shutterstock.com

Rocco a jeho bratři (1960): Manžel Annie Girardot se projevil násilnicky ve filmu i v životě

Rocco a jeho bratři (1960): Manžel Annie Girardot se projevil násilnicky ve   filmu i v životě Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Psychologické drama režiséra Luchina Viscontiho Rocco a jeho bratři znamenalo pro francouzskou herečku Annie Girardot životní přelom. Právě tímto filmem před 60 lety odstartovala svou hvězdnou kariéru, a navíc během natáčení poznala osudového muže.


Seznámení to nebylo zrovna romantické. Annie Girardot hrála prostitutku a její budoucí manžel Renato Salvatori ji ve snímku brutálně znásilnil. Scéna byla tak drsná, že italské úřady požadovaly její vystřižení. Annie a Renato se přesto do sebe zamilovali a o dva roky později se vzali. Zanedlouho se jim narodila dcera Giulia. 

Z Renata se bohužel vyklubal podobný násilník, jakého hrál ve Viscontiho filmu. K herečce se choval hrubě a na každém rohu ji podváděl, což Annie vydržela pouhých 6 let. Od manžela utekla i s dcerou zpátky do Francie, ale žádost o rozvod nikdy nepodala. Renato Salvatori zůstal formálně jejím chotěm až do své smrti v roce 1988. Annie Girardot se už nikdy znovu neprovdala. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy