Seriál Chirurgové: Ellen Pompeo v roli Meredith Grey se vrátí na televizní obrazovky nejspíš až příští rok
78%
Foto: www.shutterstock.com

Seriál Chirurgové: Ellen Pompeo v roli Meredith Grey se vrátí na televizní obrazovky nejspíš až příští rok

Seriál Chirurgové: Ellen Pompeo v roli Meredith Grey se vrátí na televizní obrazovky nejspíš až příští rok Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Patříte mezi skalní fanoušky seriálu GREY’S ANATOMY (Chirurgové) a neutekla vám ani jedna epizoda? Pak musíte s netrpělivostí očekávat návrat svých hrdinů na televizní obrazovky. Na nové díly si ještě nějaký čas počkáte. Zatím vám nabízíme k přečtení alespoň pár zajímavostí o seriálu.


Po nuceném přerušení natáčení 16. série kvůli koronavirové hrozbě, byla tato série uzavřena předčasně a natáčecí štáb ohlásil obnovení natáčení na podzimní měsíce. S vývojem situace ve Spojených státech to ovšem nevypadá moc optimisticky a nové díly budou nejspíš až příští rok.

Seriál, který je zatím nejdelším projektem z lékařského prostředí, oslavil letos v březnu své 15. výročí a jeho oblíbenost v mnoha zemích světa se drží na velice dobré úrovni.

Přečtěte si zatím alespoň pár zajímavostí o seriálu:

• Po celou dobu trvání natáčení v seriálu přetrvaly jen 3 postavy: Ellen Pompeo v roli Meredith Grey, Chandra Wilson jako Miranda Bailes a James Pickens Jr. v roli Richarda Webbera.

• Název série vychází z lékařské knihy „Greyova anatomie lidského těla“.

• Název každé epizody (v původním znění) ve všech sériích je totožný s názvem známé písně. Častou inspirací byla skupina Beatles. Výjimku tvoří jediná epizoda, která má v názvu telefonní číslo linky na pomoc proti domácímu násilí.

• Výrazná herečka Sandra Oh, která prožila v sérii 10 sezón v roli doktorky Cristiny Yang, byla za svůj herecký projev velice dobře hodnocena odbornou kritikou a role ji vynesla Zlatý Globus a několik nominací ceny Emmy.

• Nejsledovanější epizodou je 16. díl druhé série, který jen v USA sledovalo v premiéře 38 milionů diváků. Jde o díl, kde Meredith drží rukou bombu v těle pacienta.

• Všechny epizody zpracovávají existující lékařské případy. Tvůrci čerpali inspiraci z lékařských časopisů a knih.

• Téměř všechny klíčové ženské postavy v průběhu seriálu neplánovaně otěhotní, což v lékařském prostředí působí trochu komicky.

• Postava Alexe Kareva původně v první sérii vůbec nebyla a byla tam zakomponovaná, aby vyrovnala poměr pohlaví u mladých stážistů. Všechny záběry s Alexem jsou tak do epizod vloženy dodatečně.

• Ellen Pompeo si přijde na 580 tisíc dolarů za natáčení každé epizody.

• V seriálu si kvůli věrohodnosti zahrály i opravdové zdravotní sestry. Herci museli studovat jednotlivé lékařské postupy před natáčením a bylo použito mnoho orgánů ze zvířat. Samotná krev je pak směsí kuřecího tuku a červené želatiny.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Serialy

Další články z rubriky Serialy

Padouši Hry o trůny. Kdo nám nejvíc pil krev?
91%

Padouši Hry o trůny. Kdo nám nejvíc pil krev?

Hra o trůny loňskou sezónu skončila, a i když na její závěr mají fanoušci rozporuplné názory, jedno je jisté – navždy bude jedním z nejlepších seriálů vůbec! Koho z padouchů jsme nenáviděli, a kdo v sobě skrýval i dobré stránky? Pojďme si některé záporáky připomenout.

Příběh o nespoutané ženě, která našla svou životní lásku v době vzdálené dvě století, a ničeho nelitovala

Příběh o nespoutané ženě, která našla svou životní lásku v době vzdálené dvě století, a ničeho nelitovala

Je toho mnoho, co seriál Outlander stanice Starz nabídl, když nás vtáhl v roce 2014 do děje fantasy příběhu, zasazeného v první sérii do Skotska 18. století. Tam zdravotní sestra Claire Randall prožívá události doby, která je pro ni cizí, nebezpečná a stejně tak vzrušující a přitažlivá.

Nejlepší scény Sexu ve městě. Co nás totálně dostalo?
89%

Nejlepší scény Sexu ve městě. Co nás totálně dostalo?

Sex ve městě patří mezi kultovní seriály. Jsou tací, kteří ho znají v podstatě nazpaměť. Přesto stojí za to si ty nejlepší scény připomenout. A třeba budou inspirací pro to zhlédnout znovu celý seriál. Takže honem namíchat Cosmopolitan a jdeme na to! 

Seriál The Blacklist: James Spader alias Raymond Reddington

Seriál The Blacklist: James Spader alias Raymond Reddington

Seriál Blacklist – Černá listina – sbírá už od první série minimálně 80% úspěšnost. Od páté série pak patří mezi nejlépe hodnocené seriály. Prozatím poslední, sedmá série, má díky korona situaci velmi netradiční zakončení v podobě kombinace hraného a animovaného dílu.

10 věcí, které jste nevěděli o seriálu Přátelé
91%

10 věcí, které jste nevěděli o seriálu Přátelé

Je to již 26 let od premiéry první epizody seriálu Přátelé, který mnozí považovali za nejlepší komediální seriál v historii. 10 sezón, 240 epizod, 6 cen Emmy, vysílání ve více než 100 zemích. Myslíte si, že znáte Přátelé skrz na skrz? Tak schválně!


Další články z rubriky Serialy