Dokonalý trik: Komu se vymstilo kouzelnické číslo chytání kulky
88%
Foto: Tinseltown / Shutterstock.com

Dokonalý trik: Komu se vymstilo kouzelnické číslo chytání kulky

Dokonalý trik: Komu se vymstilo kouzelnické číslo chytání kulky Další fotografie v galerii >
Foto: Tinseltown / Shutterstock.com
Příběh filmu se odehrává v prostředí Londýna na přelomu 19. a 20. století, kde mezi sebou soutěží dva kouzelníci Robert Angier a Alfred Borden. Na začátku jejich přátelství panuje respekt a uznání toho druhého, ovšem postupně se do role dostává posedlost a rivalita, kdy všechna pravidla jdou stranou. Ani jeden z nich si ale neuvědomuje, že jejich neustálé boje ničí životy jim i jejich blízkým.

Film si vedl na žebříčku úspěšnosti velmi dobře

Rozpočet na natáčení filmu byl 40 milionů dolarů. Jen první promítací víkend snímek vydělal necelých 15 milionů dolarů v amerických kinech. Celkový výdělek činil 53 milionů z návštěvnosti kin pouze v USA.

Kvůli rozpočtu se film nenatáčel v Londýně, ale v L.A.

Děj filmu se sice odehrává převážně v Londýně, ale Los Angeles se stalo centrem natáčení. Designér Nathan Crowley našli až sedmdesát míst, které se Londýnu podobají.

I kniha sklidila úspěch

Předlohou filmu se stal román Christophera Priesta z roku 1995. Kniha získala několik ocenění, například World Fantasy Award. Stejně si vedl i snímek, který byl dvakrát nominován na Oscara -  za kameru (Wally Pfister) a výpravu (Nathan Cowley, Julie Ochipinti).

Kouzelnická čísla někdy končí tragicky, důkazem je toho Chung Ling Soo

Ve filmu se objevuje postava Chung Ling Soo. Jde o skutečného kouzelníka, který zemřel na následky nepovedeného triku s chytáním kulky.

Herci před natáčením strávili hodiny učením se iluzionistických prvků

Hlavní postavy v podání Christiana Bale a Hugh Jackmana se před natáčením nejprve musely seznámit s kouzelnickou technikou. Také je čekalo setkání s Davidem Copperfieldem a výcvik pod vedením profesionálních iluzionistů.

Snímek si můžete vychutnat 26. 10. ve 20.00 hodin na televizním kanále Nova Cinema.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy