Bohové Egypta (2016): Proč se od filmu se očekávalo mnohem víc?
57%
Foto: www.shutterstock.com

Bohové Egypta (2016): Proč se od filmu se očekávalo mnohem víc?

Bohové Egypta (2016): Proč se od filmu se očekávalo mnohem víc? Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Ačkoliv měl egyptský trůn převzít jeho legitimní nástupce bůh Horus v podání herce Nikolaje Coster-Waldau, nakonec vládu získává nemilosrdný bůh temnoty Set, kterého si zahrál oblíbený Gerard Butler. Pod jeho vládou se celý Egypt nachází v jednom velkém zmatku a strachu.


Nikdo se mu neodváží postavit, až na dvě obyčejné pozemské bytosti. Ti se nakonec spojí s bohem Horusem. Začíná tak nelítostný boj o vlastní životy, ztracenou lásku a osud celého Egypta.

Mytologické fanoušky překvapil pro ně důležitý fakt

Téměř ve všech filmech se vloudí nějaká ta nesrovnalost. Kdo se o egyptskou mytologii zajímá, mohl si povšimnout toho, že ve filmu se otec Seta a Osirise jmenuje Ra. Ovšem ve skutečnosti je jejich otcem Geb. Zajímavosti se nevyhnula ani Horusova matka, Rachael Blake, která je ve skutečnosti o rok mladší než Nikolaj Coster-Waldau – Horus.

Náznaky rasismu se ani filmu nevyhnuly

I herci musí pro svou roli někdy něco obětovat. Nickolaj Coster-Waldau, jenž ztvárnil boha Horuse musel kvůli své roli značně zhubnout. Už před samotným uvedením do kin se potýkal film s mnoha recenzenty. Tvůrcové filmu se později omluvili za to, že do filmu obsadili pouze bělochy, přičemž by film snesl více národnostní rozmanitosti. Také jeden z pouštních bílých hadů musel být digitálně upraven na tmavou barvu, aby nedocházelo k dalším podobným kritikám.

Natáčení probíhalo v mnohem bezpečnějších podmínkách, než bylo původně v plánu

Velkou pěveckou šanci získala úspěšná a mladičká slovenská zpěvačka Celeste Buckingham, která k filmu nazpívala jeho titulní píseň. A kdo si myslí, že se ve filmu kochá Saharou, je na omylu. Pro štáb byla Sahara moc nebezpečná, proto zvolili alternativu v podobě australské poušti.

Jak celý boj mezi bohy dopadne můžete sledovat 29.6. ve 20.15 na televizi Prima.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy