Oscarová herečka Whoopi Goldberg má jasno. Raději budu líčit mrtvoly v márnici, než marnivé ženské v kosmetickém salónu
Foto: www.shutterstock.com

Oscarová herečka Whoopi Goldberg má jasno. Raději budu líčit mrtvoly v márnici, než marnivé ženské v kosmetickém salónu

Oscarová herečka Whoopi Goldberg má jasno. Raději budu líčit mrtvoly v márnici, než marnivé ženské v kosmetickém salónu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Slavná americká herečka a aktivistka Whoopi Goldberg patří mezi hrstku lidí, kteří se pyšní titulem EGOT – to znamená, že získala všechny čtyři nejprestižnější ceny (EMMY, GRAMMY, OSKAR, TONY).


V rodném New Yorku

Komička původem z New Yorku má vlastní jméno Caryn Elaine Johnson a na světě už je 65 let. Whoopi se dočkala výrazných úspěchů až v pokročilém věku, i když talent pro herectví a zpěv už svému okolí předváděla od dětských let. V mládí splynula s proudem volnomyšlenkářských hippies a dostala se do problémů s drogami. Ze závislosti ji pomohl sociální pracovník, který se stal jejím prvním manželem, se kterým měla své jediné dítě.

Každý den s mrtvolami

Po rozpadu manželství potřebovala Whoopi změnit vzduch a odjela do San Diega. Na obživu si vydělávala různě. Jako kosmetička pracovala v kosmetickém salónu, ale práce se jí nelíbila, protože všechny zákaznice chtěly vypadat jako filmové hvězdy a nemohla tak uplatnit svou kreativitu.

To se změnilo až v okamžiku, kdy se stala maskérkou v pohřebním ústavu, kde už ji klientela do práce nemluvila, a tak se mohla plně realizovat. Nebyla to ovšem jediná profese, kterou se živila. Pracovala také jako dělník na stavbě a díky svému příjemnému hlasu se chvíli živila jako děvče na erotické telefonní lince.

Na zkušené v Los Angeles

Veselá Afroameričanka měla ale stále potřebu někoho bavit, a tak se konečně rozhodla vydat do Los Angeles a zkusit štěstí tam. Vystupovala v různých malých představeních a padla do oka Stevenovi Spielbergovi, který ji obsadil do snímku „Purpurová barva“. Volba to byla šťastná a za roli si odnesla Zlatý glóbus.

Za střelenou, ale dobrosrdečnou vědmu z filmu „Duch“ si hrdě odnášela Oscara za vedlejší roli. Byla teprve druhou Afroameričankou, která sošku dostala (po Hattii McDaniel). Další příležitost na sebe nenechala dlouho čekat a za „Sestru v akci“ se herečka dočkala hvězdy na chodníku slávy.

S přibývajícím věkem se v Hollywoodu moc dobrých filmových rolí komediálního zaměření nevyskytuje, a tak se Whoopi s filmem rozloučila a věnuje se hlavně boji za práva žen a homosexuálů, občas si pro radost zahraje nějakou televizní roli nebo zavítá do zábavné show.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>