Mohli si zahrát nejznámějšího agenta všech dob, ale nechtěli. Proč tito herci odmítli hrát Jamese Bonda

Mohli si zahrát nejznámějšího agenta všech dob, ale nechtěli. Proč tito herci odmítli hrát Jamese Bonda
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
James Bond je filmová ikona a patří mezi největší a nejoblíbenější postavy Hollywoodu. 6 herců mělo tu čest se hodit do elegantního obleku, zapnout si charakteristické knoflíky u rukávů a říct větu „Mé jméno je Bond. James Bond“. Někteří herci ale šanci zahrát si tuto roli chladnokrevně odmítli.

Sir Michael Caine

Sir Michael Caine údajně odmítl roli poté, co dostal tuto prestižní nabídku v roce 1967. Později byl místo něj najat George Lazenby, jenže jeho doba bondová skončila po pouhém jednom filmu.

Caine byl údajně znepokojen tím, že byl obsazen, a také objasnil, že role absolutně nebyla pro něj. Když promluvil o nabídce v roce 2018, řekl: „Vždycky jsem byl mnohem obyčejnější.

Bond je okouzlující, šaramantní a vše zvládající tvor. Já jsem vždy hrál skutečné lidi.“

Clint Eastwood

Clint Eastwood je filmovým fanouškům nejlépe známý díky svým rolím ve westernech, ale kdysi se uvažovalo o jeho převtělení do Jamese Bonda, a to hned po spíše nepovedeném výletě George Lazenbyho. Zatímco se o roli zajímal, jeden detail nakonec definitivně rozhodl o tom, že se práce neujal: jeho národnost. Jednou o tomto rozhodnutí řekl: „Podle mě by měl být James Bond Brit. Já sice jsem britského původu, ale narodil jsem se zde v Americe, mluvím americkým přízvukem, a podle mě bych se do této role prostě nehodil“.

Christian Bale

V pozdějších letech, kdy už bylo docela známo, že Bond je garant pro úspěch, bylo mnohem méně herců, kteří odmítli roli. Jedním z těchto vzácných odmítačů však byl oscarový herec Christian Bale. O své nabídce později hvězda z filmu „Americké Psycho“ vtipkoval.

Christian si myslel, že Bond dokonale ztvárňuje „každý opovrženíhodný stereotyp o Anglii a britských hercích“, a že o to nejeví zájem, protože „hrál již sériového vraha“.

Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock

Zdroj: