Předvánoční Prostřeno je plné lásky, letos také charitativní. Do boje o výhru se daly dámy z charitativních projektů

Předvánoční Prostřeno je plné lásky, letos také charitativní. Do boje o výhru se daly dámy z charitativních projektů
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Tentokrát se u stolu, v kuchyních i při zábavě o vítězné vavříny utkají ženy, které svůj život zasvětily pomoci ostatním. Každá z nich se věnuje tomu, aby svět byl lepší místo k životu, a zvolila si pro to vlastní cestu. Všechny mají jasno, že by výhru daly do svých organizací, kterým se hodí každá koruna.

Pondělí: Za nadaci Moje plíce bude vařit Ilona Mančíková

Zdroj: FTV Prima

Ráda by poukázala na rizika rakoviny plic a na prevenci, protože včasný záchyt této nemoci může zachránit život a ona to ví z vlastní zkušenosti. Peníze by tedy věnovala neziskové organizaci Moje plíce. Zábava bude kurz italštiny anebo italské karaoke. S italským temperamentem se vrhne na vaření a naučí diváky i italsky klít.

Ilona žije v Itálii a prostor pro pražské vaření jí poskytne kamarádka, designérka Anna Marešová. Ta pomůže nejen s vařením, ale nakonec zůstane i na jídlo a bude chodit na večeře i celý týden. U stolu bude vůbec potřeba více židlí. Bára Nesvadbová dorazí se svou kamarádkou Pavlínou Saudkovou a u stolu bude tedy sedět sedm strávníků. Ilona sází na italskou kuchyni. Pro své hosty připraví bruschettu na tři způsoby, spagetti alla carbonara, rybu pečenou v solné krustě, zapečený fenykl a jako dezert tiramisu a caffe shakerato. Jenomže ve vypůjčené kuchyni nebude vůbec stíhat. Ostatním dámám ale čekání vadit nebude. Naopak, nahrnou se do kuchyně a budou pomáhat, s čím se dá.

Úterý: Bára Nesvadbová s Pavlínou Saudkovou působí jako nerozlučná dvojice

Pro Be Charity dýchají. Pokud by vyhrály, peníze by rozdělily mezi zúčastněné fondy. Obě dámy rády vaří pro své přátele. Jak jim to bude v kuchyni společně klapat a jak jejich snažení ocení soupeřky?

Nerozlučné kamarádky i kolegyně z nadace vsadí na moderní českou kuchyni. Pro své hosty připraví beruškový salát, bebračku, charity beef a svatební koláčky. A židlí bude u stolu opět víc. Bára s Pavlínou totiž pozvou i děti, kterým pomáhají. U stolu tak povládne dobrá nálada a jídla bude dost pro všechny. Jako zábava bude návštěva Bářiny knihovny a každý z hostů k sobě nechá promluvit knihu.

Středa: Nora Fridrichová dala slovu Šatník nový význam

Zdroj: FTV Prima

 A bude v něm tentokrát i vařit. Tedy v prostorách nadačního fondu, který pomáhá matkám samoživitelkám. Jejím zaměstnáním je novinařina, ale fond je její druhou láskou. Její menu bude postavené z jídel, která nejsou drahá, aby si její hosté uměli představit, že se dá vyjít i s nemnoho penězi. Pokud by vyhrála, tak by peníze poslala na účet Šatníku a objednala by veliké nákupy jídla rodinám samoživitelek, které k nim chodí.

Vsadí na kuře, které zužitkuje do posledního kousku. Pro své soupeřky tak připraví pořádně silný vývar, kuřátko z Dijonu, adventní koko a předkrm, který má rád její manžel – ledového Roberta. Nora ukáže, že v kuchyni se umí otáčet stejně dobře jako ve své profesi. Na závěr do kuchyně dorazí i obě její dcery, které jí pomohou. U stolu bude zase potřeba spousta židlí – Nora k němu pozve i své dcery a ty zase kamarádku.

Čtvrtek: Lenka Šourková z organizace Kolibříci pomáhají má plnou hlavu nápadů

Nabídku přijala, protože by ráda šířila osvětu o alopecii. Přála by si, aby lidé o ní více věděli a naučili se k lidem, kteří jí mají, se lépe chovat a zařadit je do společnosti. Chtěla by, aby kvůli tomu nebyly děti vyřazovány z kolektivu a netrpěly šikanou. Část výhry by věnovala Klárce na paruku a zbytek by šlo do Kolibříku.

Klárku pozve také do kuchyně a společně připraví česko-belgické menu. Jako předkrm budou les pêches au thon a bruschetta, polévka bude hrášková, jako hlavní chod citronové kuře s rýží a nakonec bezé dort. A právě dezert dá Lence nejvíc zabrat, na první pokus se totiž nepovede. Ale ta práce se nakonec vyplatí, protože dezert bude zlatým hřebem večera. Dámy budou nadšené z přítomnosti školačky Klárky, která jim bude asistovat během šmejdění i zábavy.

Pátek: Johanna Nejedlová ze společnosti Konsent chce šířit povědomí o tom, že ne opravdu znamená ne

Zdroj: FTV Prima

Nabídku přijala, protože chce pomoct jejich organizaci a chce šířit povědomí o problematice sexuálního násilí. Výhru by věnovala na workshopy na školách. Zábava bude instruktáž, jak reagovat na obtěžování na veřejnosti.

Johana pozve dámy k sobě domů, kde jim menu připraví se svou kolegyní Lelou. Ta je vegetariánka, a tak bude všechny masové chody chystat i ve vegetariánské verzi. Johana s Lelou připraví škvarkovou pomazánku, krkonošské kyselo, hovězí na víně nebo banánovou zmrzlinu. Dámy u stolu vegetariánské verze potěší. Budou ochutnávat obě a diskutovat nad tím, která jim chutná víc. I dnes bude u stolu potřeba mnohem víc než pět židlí.

A jak to všechno dopadne? Není to nakonec jedno? Tento týden se těšte na maximální míru pozitivity, příběhů i velkou sílu žen, které zasvětily svůj život pomoci druhým.

Zdroje článku:
  • Press kit FTV Prima,
  • Autorský text