Podívejte se, jak smutná rozhodnutí matky a manžela ovlivnila život královny z pohádky Tři oříšky pro Popelku

Podívejte se, jak smutná rozhodnutí matky a manžela ovlivnila život královny z pohádky Tři oříšky pro Popelku

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Když v březnu letošního roku zemřela ve věku 89 let herečka Karin Lesch, německý národ truchlil. Přestože se umělkyně už dávno z donucení vzdala své profese, Němci si ji každý rok připomínali jako spanilou a lidskou královnu z pohádky Tři oříšky pro Popelku.
Obsah článku
  1. Přežila manžela i nevlastního syna
  2. Lesch začíná svou divadelní kariéru v NDR
  3. Manžel jí zakázal pracovat
  4. Poslední pozdrav fanouškům

Přežila manžela i nevlastního syna

Její úmrtí bylo zveřejněno se zpožděním. Už řadu let veřejnost o životě oblíbené pohádkové královny nic nevěděla, protože poslední roky trávila mimo Berlín, izolovaná od lidí, v domově důchodců v Königs Wusterhausenu.

Herec Pavel Trávníček, který byl jejím pohádkovým synem, o ní prohlásil, že to byla mimořádně elegantní dáma, kterou si do role královny vyžádal Rolf Hoppe, který hrál krále. V té době byl díky několika seriálovým rolím velmi populární a mohl si partnerku vybrat.

Lesch začíná svou divadelní kariéru v NDR

Karin Lesch se narodila v roce 1935 v Curychu. Umělecké nadání zdědila po rodičích: její otec Walter Lesch byl uznávaný režisér, dramatik a spisovatel, její matka Mathilde Danegger proslulá herečka a ke smůle Karin také přesvědčená komunistka. Těžké období 2. světové války prožila rodina v bezpečí Švýcarska, neutrální země.  

Po 2. světové válce se Lesch po rozvodu rodičů přestěhovala s matkou do Západního Německa, ale bohužel kvůli politickému smýšlení své matky se nakonec ocitla v NDR. Tam, v 16 letech, začala nový život v nově vznikajícím socialistickém státě. Na výběr neměla.

Navštěvovala Státní dramatickou školu v Berlíně a později se stala členkou souboru v divadle v Postupimi. Od 50. let se objevovala také v televizi. V roce 1973 se ujala své nejslavnější role, která zároveň znamenala jedno z jejích posledních vystoupení před kamerou. Stala se královnou v pohádce. Hned rok poté se stáhla z veřejného života, ale nebyla to její volba.

Manžel jí zakázal pracovat

Byla vdaná za Hanse Dietera Mädeho, který se stal výkonným ředitelem DEFA (východoněmecké státní filmové studio). Tím se stal pánem nad filmovou kariérou své ženy a jednoduše se postaral o to, aby ji nikdo neobsadil. Oficiální verze zněla, že si manželé nepřáli být v centru mediální pozornosti. Pravdou je, že chtěl manželku doma, aby se starala pouze o něj.

Poslední pozdrav fanouškům

O Vánocích v roce 2013, 4 roky po smrti svého manžela, poskytla Karin Lesch po velmi dlouhé době svůj poslední rozhovor deníku Zürich City Newspaper, v němž mimo jiné hovořila o své roli královny v pohádce. S láskou vzpomínala na natáčení pohádkového filmu, které se vyznačovalo přátelskou atmosférou a vzájemným respektem. Krásné bylo i natáčení legendárních plesových scén, při kterých se herci společně hodně smáli. Také ji velmi těšilo, že se film stále těší takové oblibě.

Poslední roky života pro ni byly plné osamění, protože její manželství zůstalo bezdětné. Manžel si sice přivedl z předchozího manželství syna Michaela, ale ten zemřel v pouhých 61 letech po dlouhé nemoci.

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Zdroje článku: