Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary proběhne na podzim. Co nás čeká?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary proběhne na podzim. Co nás čeká?
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary proběhne na podzim. Co nás čeká? Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Příznivci filmu mohli být letos trochu zklamaní. Koronavirová pandemie zastavila i letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Definitivně však o filmy nepřijdeme. Na podzim se chystá „půltý“ ročník festivalu. Co se bude dít?

54 ½ MFF Karlovy Vary proběhne na podzim

Oficiálně se celá akce bude jmenovat 54 ½ MFF Karlovy Vary. Speciální akce se bude konat přímo v Karlových Varech ve dnech 18. až 21. listopadu 2020, a to jako jakási částečná náhrada za zrušený standardní ročník.

Přehlídka tentokrát nebude soutěžní a představí se na ní tři desítky filmů. Každý snímek bude promítán dvakrát. Projekce proběhne na několika místech, a to konkrétně v hotelu Thermal, Městském divadle Karlovy Vary, kině Čas a sále Grandhotelu Pupp.

Vrátí se také některé body původního doprovodného programu. Cílem organizačního týmu je nabídnout alespoň v malém měřítku to, proč si příznivci filmový festival oblíbili a proč se za ním mnozí rádi vracejí. V netradičním podzimním termínu by se tak již měl naopak představit tradiční festival blízký té podobě, kterou známe.

Cílem tohoto počinu je nejen divákům zprostředkovat alespoň část z neopakovatelné atmosféry festivalu, ale také do Karlových Varů opět přitáhnout návštěvníky z různých koutů republiky. Proto organizátoři festivalu ve spolupráci se zástupci města chystají i speciální pobytové balíčky.

Vary dalším ročníkem ožijí o prázdninách

Jak ve svém vyjádření potvrdila i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová, pro město se jedná o jedinečnou příležitost, kterou aktivně využívá ke své propagaci. Je proto pochopitelné, že z festivalu netěží jen filmoví fanoušci, ale jedná se i o zásadní počin z pohledu domácího cestovního ruchu.

Plnohodnotný 55. ročník bude přesunut na příští rok. Odehraje se ve Varech na počátku prázdnin, konkrétně mezi 2. až 10. červencem. Organizátoři věří tomu, že v této době již bude možné uspořádat plnohodnotný festival, jehož hlavní hodnotou je setkávání a sdílení.

Podívejte se do galerie a zavzpomínejte na minulé ročníky.