Zjistěte s našim kvízem, jak dobře znáte slavnou ságu Pán prstenů

Zjistěte s našim kvízem, jak dobře znáte slavnou ságu Pán prstenů
Připravili jsme pro vás kvíz, který odhalí, zda jste fanoušky jen filmového zpracování nejznámější fantasy trilogie, nebo zda jste se odvážili pustit i do obsáhlé a detailní četby knih z pera anglického spisovatele, Johna Tolkiena.

Ať už ale mluvíme o filmech, nebo o geniálně napsaných knihách, jedno je jisté. Pán prstenů patří s jistotou k jedné z nejlepších sérií všech dob. Kina, která promítala na konci roku 2001 filmové zpracování prvního dílu, vzali fanoušci Tolkienových knih útokem. Jednalo se o nečekaně propracovanou knižní adaptaci, podtrhnutou do té doby neotřelými počítačovými triky a dechberoucí hudbou pod taktovkou kanadského hudebního skladatele, Howarda Shora. Celou trilogii o životě ve Středozemi mistrně natočil novozélandský režisér Peter Jackson, jenž má na svědomí i filmové zpracování Hobita. Filmy získaly celkem 475 ocenění z 800 nominací, a tak se jedná o nejoceňovanější filmovou sérii všech dob. Třetí, závěrečný film s názvem Návrat krále se může pochlubit neuvěřitelnými jedenácti získanými Oscary.

Jak velkými fanoušky jste a zda jsou vám známi i drobné detaily vyskytující se pouze knihách, to zjistíte v následujícím kvízu.

Kolik jste získali správných odpovědí? Pokud více jak sedm, můžete se považovat za znalce filmového zpracování i knih. Pokud méně, nezoufejte. Uspořádejte pro přátele filmový večer a společně se ponořte do kouzelného světa Středozemě. A pokud chcete znát příběh Froda Pytlíka a jeho blízkých do nejmenších detailů, přečtěte si papírovou formu nezapomenutelné ságy.