Gentlemani: Na úspěch filmu navazuje gangsterský seriál

Gentlemani: Na úspěch filmu navazuje gangsterský seriál
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
V polovině 90. let byla filmová tvorba na vrcholu. Průmysl vzkvétal, protože Hollywood produkoval rekordní trháky, jako byl Titanic Jamese Camerona. A nezávislé filmy, jako bylo Pulp Fiction Quentina Tarantina, pravidelně dosahovaly kultovního statusu.

Ve Spojeném království vládly romantické komedie. Filmy Richarda Curtise, jako Čtyři svatby a jeden pohřeb a později Notting Hill, nastavily standard britské kinematografie. Úspěch amerického kriminálního žánru byl však zaznamenán v Británii, kde se jeden muž chystal navždy změnit britskou kinematografii. Kriminální filmy byly již dlouho součástí britské filmové scény, ale vzhledem k tomu, že síla komedie byla neporazitelná, bylo nutné oba žánry spojit.

Právě na tom si postavil kariéru do té doby méně známý režisér Guy Ritchie a natočil svůj první celovečerní film (krimi s prvky komedie) Sbal prachy a vypadni. Po filmech Podfu(c)k a Revolver si na chvíli od kriminálního žánru odskočil, aby se s velkou parádou vrátil s britskou komedií Gentlemani v roce 2019.

Film vydělal 115 milionů dolarů v celosvětové pokladně s rozpočtem 22 milionů dolarů. Popularita a potenciál filmu jsou to, co vedlo k nadcházející sérii, která přichází na Netflix už 7. března 2024. Natáčelo se od listopadu 2022. Původně se mělo končit v květnu 2023, ale o pár týdnů se práce na seriálu protáhla.

Eddie Horniman, vévoda z Halsteadu, nečekaně zdědí velký majetek po otci, aniž by tušil, že stojí v čele vyhlášeného Pearsonova drogového impéria. Bez zkušeností s životem v kriminálním podsvětí se musí velice rychle přizpůsobit novým výzvám a naučit se hrát podle jasných pravidel. Zprvu vyplašený Eddie však po čase zjistí, že trochu divokému životu na hraně přichází na chuť.

Seznam potvrzených herců pro sérii The Gentlemen: Theo James jako Eddie Halstead, Kaya Scodelario, Joely Richardson, Vinnie Jones, Daniel Ings, Giancarlo Esposito, Ray Winstone, Chanel Cresswell a další.

Pro Thea Jamese nešlo o první spolupráci s Netflixem. Kaya Scodelario je známá především z pátého filmu franšízy Piráti z Karibiku. Tvůrci uvažovali o účasti některých hereckých hvězd ze stejnojmenného filmu, nakonec se ale v seriálu nikdo z nich neobjeví. Natáčelo se v Londýně.

Původní film Gentlemani (Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Colin Farrell, Henry Golding, Hugh Grant, Jeremy Strong, Eddie Marsan, Lyne Renee, Tom Wu, Jason Wong) je k vidění rovněž na Netflixu.

Zdroje článku: