Christina Hendricks je americká herečka, narodila se ve městě Knoxville, Tennessee. Není od přírody zrzavá, vlasy si začala barvit v deseti letech. Zhruba ve stejném věku získala první herecké zkušenosti a to v dětském muzikálu.
Opravdovou hereckou kariéru zahájila v roce 1999. Začala se objevovat v seriálech a televizních filmech. Výraznější roli sehrála v seriálu BEGGARS AND CHOOSERS, kde hrála v devatenácti epizodách. Do roku 2004 většinou hostovala v seriálech, kde si zahrála maximálně v několika dílech. Například THE COURT, FIREFLY a TRU CALLING. Také stihla natočit dva televizní filmy THE BIG TIME a ANOREXIE. Poté právě v roce 2004 natočila 22 epizod seriálu KEVIN HILL. Právě od této chvíle začala dostávat lepší nabídky, sice stále většinu její práce tvořilo hostování v seriálech, ale už se posunula o úroveň výše. Zahrála si v seriálech ODLOŽENÉ PŘÍPADY, NA DOŽIVOTÍ nebo LAS VEGAS: KASÍNO.
Skutečný zvrat v její kariéře ovšem nastal v roce 2007, když se stala hvězdou seriálu MAD MEN, kde ztvárnila postavu Joan Holloway. Upozornila na sebe ve snímku DRIVE. Od roku 2009 je jejím manželem herec Geoffrey Arend. V roce 2010 byla čtenáři časopisu Esquire zvolena „Nejvíc sexy ženou světa“.