Zaklínač není první fešák, který uchvátil fanoušky fantasy. Zabodoval už Highlander

Zaklínač není první fešák, který uchvátil fanoušky fantasy. Zabodoval už Highlander
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Highlander je klasický kultovní film, který uchvátil publikum po celém světě. Tento akční fantasy film v sobě spojuje prvky historie, mytologie a epických bitev.

Highlander s Christopherem Lambertem v hlavní roli nesmrtelného hlavního hrdiny Connora MacLeoda vezme diváky na napínavou cestu napříč časem. Zkoumá existenciální otázku, co to znamená být opravdu nesmrtelný. Jedinečná směs šermířských soubojů, rockové hudby a ohromujících vizuálů, kterou režíroval Russell Mulcahy, dokázala přilákat diváky po celém světě.

Film zkoumá témata nesmrtelnosti, oběti a hledání poznání. Vyznačuje se rozmanitým obsazením, historickými souvislostmi a podmanivou hrdinskou cestou. Jeho ikonické hlášky a nezapomenutelné repliky se staly součástí filmové kultury.

Když psal Gregory Widen scénář, chodil ještě na vysokou školu. Hodně se věnoval tématu nesmrtelnosti. Právě toto téma ve své době dodalo filmu napětí a vzrušení.

Z Lamberta se touto rolí stala hvězda

Hlavní roli ztvárnil Christopher Lambert a spolu s rolí Tarzana jde o jeho nejslavnější roli. Dalším skvělým tahákem pro diváky byl soundtrack od legendární rockové skupiny Queen. Písně kapely, včetně „Princess of the Universe “ a „Who Wants to Live Forever“, dokonale doplnily energické akční a emotivní momenty ve filmu. Samozřejmě nemohl chybět ani podmanivý milostný příběh, který podtrhl význam oběti a zármutku, které s sebou nese nesmrtelnost.

Nesmrtelní ve fantasy světě pocházeli z různých časových období a kultur, což dodalo filmu bohatou rozmanitost a dynamiku postavám. Zajímavé bylo propojení postav s historií. Své místo zde má i havran jako symbol nesmrtelnosti. Když ve filmu nesmrtelný zabije jiného nesmrtelného, ​​zažije silný příval energie, která mu pomáhá načerpat novou sílu a posunout ho blíže k cíli stát se jediným nesmrtelným.

Kurgan, kterého hraje Clancy Brown, je považován za jednoho z nejpamátnějších padouchů v historii kinematografie. Intenzivní zobrazení tohoto nelítostného nesmrtelného dodává filmu impozantní nádech. V průběhu filmu Connor MacLeod hledá vykoupení za své minulé činy. Toto téma vykoupení dodává jeho postavě hloubku.

Tvůrci si tak trochu atraktivnost pojistili opravdovou hereckou legendou. Mentorem a přítelem byl hlavnímu hrdinovi Ramirez, kterého si zahrál v té době velmi slavný herec Sean Connery.

Tato postava přináší svérázné a humorné prvky, které poskytují tolik potřebnou komickou vsuvku uprostřed intenzivní a napínavé akce. Jeho charismatická přítomnost vnáší do filmu prvek lehkovážnosti.

Kromě New Yorku se natáčelo v krásných lokalitách ve Skotsku a Anglii. Právě skotská krajina je pro filmaře atraktivní dodnes.

Popularita filmu vedla ke vzniku jeho pokračování a televizního i animovaného seriálu. Přesto zůstal právě první film diváky nejvíce ceněný, a přestože po letech už trošku jeho lesk zašel, rozhodně u něj neusnete.

Ve vysílání 14. března večer na Prima Cool.

Zdroje článku: