Zajímavosti o kultovním seriálu Futurama, o kterých jste neměli ani tušení. Jak vznikl název nebo znělka seriálu
Foto: Yariel Vasquez / Shutterstock

Zajímavosti o kultovním seriálu Futurama, o kterých jste neměli ani tušení. Jak vznikl název nebo znělka seriálu

Futurama se stala legendárním kresleným seriálem, který se neokouká ani po více než 20 letech. Příběh sám o sobě je vtipný a pozoruhodný a je jasné, že na celém seriálu narazíte na kupu zajímavých informací. Podívejte se s námi na zajímavosti, které vám mohly uniknout.


Odkud přišel nápad?

Příběh Futuramy je velmi zajímavý, a navíc dopodrobna promyšlený. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak vlastně tvůrce seriálu Matt Groening k takovému námětu přišel? Prý to bylo, když poslouchal písničku “Robot Blues” od The Incredible String Band.

Geniální tvůrci

I když by vás to možná nenapadlo, za vznikem Futuramy stojí řada lidí s akademickými tituly. Mezi nimi byste našli 3 nositele PhD a 7 dalších lidí s titulem, obdobným našemu magisterskému. Seriálu věnovali všichni z nich mnoho práce a úsilí, a nakonec se jim to opravdu vyplatilo.

Jedna epizoda tvůrcům zabere zhruba rok

Ano, opravdu. Trvalo rok než se první epizoda vůbec dostala na televizní obrazovky. A poměrně stejnou dobu zabraly i ostatní díly. Je to kvůli tomu, že se tvůrci i animátoři snažili odvést co nejlepší práci a mít vše naprosto vychytané. Každý díl scénáristé vymýšleli scénu po scéně a důkladně procházeli i dialogy a chování postav. Dlouhou dobu také zabere vše zrealizovat a připravit animaci a dabing.  

Jak vzniklo jméno?

Přestože za vznikem seriálu stojí spousta kreativní práce a promyšlených detailů, unikátní název "Futurama" tvůrci převzali od atrakce zabývající se budoucností, která byla vystavena na newyorské výstavě General Motors World v roce 1939.

Znělka

Znělka seriálu od Christophera Tynga byla inspirována písní “Psyché Rock” od francouzského umělce Pierra Henryho. Podobá se jí však natolik, že zní spíše jako její remix.

Přemnožené sovy

Možná jste si už všimli, že narozdíl od dnešní doby, kdy je v New Yorku problém hlavně s krysami a různými hlodavci, ve Futuramě po městě polétávají sovy a místní je chodí i krmit. Je to proto, že se ke snížení počtu krys do měst nasadily sovy. To se však nakonec vymklo plánu, protože došlo naopak k přemnožení sov.

Stíny

V několika epizodách se objevují stíny postav, které mohou prozradit zásadní zvraty dokonce o několik sérií dopředu. Jeden takový byste našli hned v prvním díle, kde je stín Diblíka, který Fryovi podrazil židli a poslal ho tím do budoucnosti, což se v seriálu dozvíme až mnohem později.

Fryův outfit

Je zajímavé, kolik spojitostí byste ve Futuramě našli. Jedním takovým případem je právě Fryova červená bunda, bílé tričko a modré džíny, které byly inspirovány postavou Jamese Deana z filmu “Rebel without a cause”.

Fanoušci, kteří prolamují tajné kódy

Dalším obdivuhodným výtvorem scénáristů je mimozemský text, který je ve Futuramě používán. V jedné scéně ho tvůrci museli dokonce dvakrát přepsat, protože ho fanoušci dokázali rozluštit.

Scéna, za kterou dostali scénáristé pokutu

Pro animátory není tvorba seriálu nic lehkého, zvlášť když se v něm objevuje tolik postav jako ve Futuramě. A když scénáristy ještě napadne, že by jich mohli do jednoho záběru dát více než 200, je to už pořádná fuška. Ti se totiž rozhodli, že chtějí na konci filmu Futurama: Fialový trpaslík ukázat všechny postavy, které kdy animovali. V jednom záběru se tak ukázalo 250 animovaných postav. Není divu, že si za takovou práci animátoři naúčtovali pokutu.

Stephen Hawking jako fanoušek Futuramy

Jak vidíte, Futurama má spoustu postav. V seriálu se ale objevila i nemalá řada hvězdných hostů. Mezi nimi se ukázal i známý fyzik Stephen Hawking, který sám sebe daboval hned ve třech dílech. Objevil se dokonce i v Simpsonových.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Serialy

Další články z rubriky Serialy

Vzpomínáte na pořady, které frčely v 90. letech? Tyhle kousky žereme dodnes

Vzpomínáte na pořady, které frčely v 90. letech? Tyhle kousky žereme dodnes

Po revoluci se s telenovelami roztrhl pytel. Devadesátá léta se nesla ve znamení zlatých českých i zahraničních pořadů, u televizních obrazovek se bavili všichni napříč generacemi.

Seriál Slunečná: Které hvězdy v březnu oslaví své narozeniny?

Seriál Slunečná: Které hvězdy v březnu oslaví své narozeniny?

Zatímco seriál Slunečná má oslavu svých prvních narozenin již za sebou, jeho hlavní postavy se na narozeninovou slávu teprve chystají. Jací herci to jsou a co by si k narozeninám mohli přát?

Gillian Anderson: Nezapomenutelná agentka Dana Scullyová jde z role do role. Tentokrát ztvární kontroverzní političku

Gillian Anderson: Nezapomenutelná agentka Dana Scullyová jde z role do role. Tentokrát ztvární kontroverzní političku

Dnes dvaapadesátiletá herečka si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže. Zatímco její vrstevnice se snaží s pomocí plastické chirurgie o zázrak, Gillian se našla v rolích silných a mocných žen staršího věku a pro role ji musí ještě nějakou tu vrásku navíc v maskérně udělat.

Marika Šoposká neztvárňuje lékařku jen v Ordinaci v růžové zahradě 2

Marika Šoposká neztvárňuje lékařku jen v Ordinaci v růžové zahradě 2

Před časem se k velkému potěšení diváků do Ordinace v růžové zahradě 2 vrátila herečka Marika Šoposká, představitelka lékařky Brigity “Bibi” Mrázkové. Důvodem její herecké pauzy bylo očekávané narození druhého syna Vincenta. Kteří diváci ale i přes její dočasný odchod z Ordinace nemuseli smutnit?

Ordinace v růžové zahradě 2: Prezident v roli kotelníka aneb kdo z českých osobností zářil v oblíbeném seriálu

Ordinace v růžové zahradě 2: Prezident v roli kotelníka aneb kdo z českých osobností zářil v oblíbeném seriálu

Ordinace je seriálový fenomén, který po 13 letech na televizní obrazovce končí. V každé epizodě se objeví několik desítek herců a komparzistů. Pojďme se nyní podívat na slavné osobnosti, které si v Ordinaci zahrály sami sebe.


Další články z rubriky Serialy