Poklidný odchod britské herečky Diany Rigg

Poklidný odchod britské herečky Diany Rigg
Ve čtvrtek 10.9. zemřela ve věku 82 let britská herečka Diana Rigg (1938). Tuto dámu si všichni budeme pamatovat jako Olennu Tyrellovou, která ve „Hře o trůny“ otrávila mladého tyranského krále, což ji vyneslo novou generaci fanoušků.

Konec života v rodinném kruhu

Rigg zemřela pokojně doma, obklopená rodinou. Herečce byla v březnu diagnostikovaná rakovina, a tak si poslední měsíce života užila v rodinném kruhu v dobré náladě a smířená se svým osudem.

Významné role

Tato dáma se proslavila rolí špionky Emmy Peel v britském seriálu „Mstitelé“, který měl 51 dílů a vznikal v letech 1965 až 1968.

Byla také jednou z okouzlujících dívek Jamese Bonda ve filmu „V tajné službě Jejího Veličenstva“ (1969). Tato bondovka byla šestou v pořadí a Sean Connery roli nechtěl, tak zaskočil australský herec George Lazenby. Všeobecně se o této bondovce moc nemluví, ale byl to druhý nejvýdělečnější snímek roku, hned za Butch Cassidy a Sundance Kid. Bondovka vydělala na tehdejší dobu královských 87 milionů, což bylo víc, než vydělaly tři bondovky s Moorem. George Lazenby ale nabídku na další díl odmítl.

V posledních letech si Diana Rigg užívala natáčení v týmu mladých lidí v roli Lady Olennu v seriálu „GOT“ a určitě se s hereckou dráhou rozloučila ve velkém stylu.

Život herečky

Herečka, která strávila dětství v Indii, se po návratu do Británie zapsala na Královskou akademii dramatu a umění a po studiích se stala členkou Royal Shakespeare Company. Pro svou příjemnou a vstřícnou povahu a nezdolný smysl pro humor byla oblíbená v divadle i v prostředí televize.