Filmy natočené podle videoher: Ty nejlepší versus propadáky
Foto: Faiz Zaki / Shutterstock.com

Filmy natočené podle videoher: Ty nejlepší versus propadáky

Filmy natočené podle videoher: Ty nejlepší versus propadáky Další fotografie v galerii >
Foto: Faiz Zaki / Shutterstock.com

Obliba natáčení filmů podle videoher v posledních letech strmě vzrůstá. Tvůrci útočí na široké fanouškovské základny hráčů. Dostat hrdiny her na plátna je ovšem odvážný krok a nezřídka končí fiaskem.


Série Resident Evil 

Veleúspěšná herní série Resident Evil během let inspirovala knižní zpracování a neunikla ani pozornosti filmového průmyslu. Příběh začíná ve fiktivním městě Raccoon City, kde sídlí biochemická společnosti Umbrella Comporation. Z laboratoří unikne vir, který jako nákaza dělá z lidí zombie a podobná monstra. Město je později zničenou atomovou bombou a děj následujících dílů se přesouvá do Španělska, Číny a Afriky. Během let 1996 a 2017 vzniklo 10 navazujících dílů a jeden další retrospektivní. 

Hra byla poprvé zfilmována v roce 2001. Šlo spíše o béčkové sci-fi, které potvrdilo, že některé motivy mají být určené jenom pro hry a na plátna je lze uvěřitelně přenést jenom těžko. Pokud by hra neexistovala a tento film by příběh přinesl jako první, byl by divácky obrovsky nepochopen. Přesto bylo filmové zpracování pro hráče natolik atraktivní, že mu bylo přiděleno dalších pět pokračování. Zhruba v polovině série se příběh oprostil od své předlohy a vytvoří vlastní příběhovou linii. Poslední tři díly byly zpracovány ve formátu 3D. Došlo také na třídílnou animovanou sérii od společnosti Capcom. 

56 %

BloodRayne

Hrou provází napůl člověk a napůl upír Rayne, která je krátce před 2. světovou válkou vyslán do nacistických základen, kde nebojuje pouze proti německé armádě, ale také krvelačným stvůrami. Ve filmu se Rayne uchýlí do cirkusu, kde poprvé ochutná lidskou krev a uvědomí si svoje schopnosti. Kvůli své potřebě krve odmítne zabíjet nevinné lidi a raději se živí krví upírů. Tak se připlete k Brimstonské společnosti, jejíž hlavním cílem je zabít nejkrvelačnějšího ze všech upírů, Raynina otce. Německo-americká koprodukce z roku 2005 s Kristinnou Loken (Terminator 3: Vzestup strojů) v hlavní roli byla terčem kritiky odborné i široké veřejnosti. V roce 2011 byla uvedena parodie pod názvem Blubberella, která film záběr po záběru přeměnila v zesměšňující grotesku. 

30 %

Assassin´s Creed

Callum čeká v cele smrti na svoji popravu. V jeho DNA jsou ale objeveny geny bojovníka sekty Asasínu z 12. století. Společnost Animus jej tak osvobodí a žádá po něm, aby se prostřednictvím nové technologie vrátil ke vzpomínkách svých předků. Vrátí se o několik let zpět a pokusí se zabránit Templářům a španělské inkvizici získat Jablko Ráje, artefakt, jehož prostřednictvím lze ovládnout celý svět. 

Film se herní předlohy drží poměrně přesně a období křížových výprav je vizuálně velmi bohaté pro jakékoli zpracování. Jako film samotný by ani toto dílo neobstálo, i tentokrát je určeno spíše pro hráče a pro běžného diváka není tolik srozumitelné. Na druhou stranu je snímek koukatelný a nahrává mu také samotná nápaditost příběhu. 

Ještě před premiérou studio oznámilo pokračování, které nás čeká v roce 2021. Jaké příběhové osy se bude druhý díl držet zatím stále není jisté. 

67 %

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Akční filmy

Další články z rubriky Akční filmy

Rychle a zběsile. Pamatujete si ještě na 1. díl?
72%

Rychle a zběsile. Pamatujete si ještě na 1. díl?

Skvostná a rychlá auta a hvězdné herecké obsazení. To je série filmů Rychle a zběsile. V roce 2025 by se měl natáčet již 10. díl. Vzpomenete si ještě na ten první, který v příštím roce oslaví 20 let?

Ocelová pěst: Hugh Jackman měl přísné tréninky pod vedením svého otce, bývalého boxera v armádě
72%

Ocelová pěst: Hugh Jackman měl přísné tréninky pod vedením svého otce, bývalého boxera v armádě

Pole boxu ovládli oceloví roboti, a tak bývalý boxer Charlie Kenton, aby uživil sebe a svou rodinu, musí vzít práci jako promotér robotických zápasů. Do jeho nudného a zoufalého života mu opět přichází syn Max, se kterým dostává šanci vytrénovat nového robota tak, aby se stal boxerským šampionem. Charliemu se tak nabízí poslední šance vrátit se zpět na boxerské výslunní. Podaří se mu to, nebo svou šanci zahodí?

Deadpool: Splněný sen umírajícího chlapce, zákaz promítání v Číně i snížený rozpočet na poslední chvíli
81%

Deadpool: Splněný sen umírajícího chlapce, zákaz promítání v Číně i snížený rozpočet na poslední chvíli

Wade Wilson žil docela normálním životem jakožto bývalý člen speciálních jednotek. Kvůli pokročilému stádiu rakoviny se podrobil experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty.

Gentlemani dorazili na Netflix aneb co o jednom z nejlepších filmů současnosti nevíte
86%

Gentlemani dorazili na Netflix aneb co o jednom z nejlepších filmů současnosti nevíte

V půlce října se čeští uživatelé streamovací služby Netflix dočkali nového počinu. Režisér Guy Ritchie představil svůj akční krimi film s názvem Gentlemani.

Nejlepší Marvelovky - Kouzelník, mluvící mýval i mravenčí muž

Nejlepší Marvelovky - Kouzelník, mluvící mýval i mravenčí muž

Na Marvelovkách si každý najde to své, milovníci akčních scén, humoru i romantiky. Je jich ale tolik, že se to téměř nedá spočítat. Proto jsme pro vás vybrali pět nejlepších z nich. Který je váš nejoblíbenější?


Další články z rubriky Akční filmy
NovinkyFajntip.cz

Akční filmy