Vyhlášena karanténa pro celou Českou republiku

Vyhlášena karanténa pro celou Českou republiku

Vyhlášena karanténa pro celou Českou republiku Další fotografie v galerii >

Není tomu ani šest dní, kdy se vyhlásil stav nouze pro Českou republiku a už tu máme vyhlášenou karanténu pro celou oblast. Nedoporučuje se chodit ven, do práce, ani jezdit MHD a v MHD je dokonce povinné nosit roušku na obličeji.


Pro celý stát České republiky je vyhlášena karanténa od nedělní půlnoci data 15. března roku 2020. Oznámil ho pan premiér Andrej babiš z politické strany ANO. Povolený je pouze nezbytný pohyb a to:

  • do práce
  • na nákupy potravin
  • návštěvy u lékaře
  • nákupy v lékárnách nebo drogériích

Koronavirus


 

Vláda tak chce zpomalit šíření koronaviru COVID-19. Doporučení je se co nejvíce vyhýbat kontaktu s lidmi bez roušek, rukavic a brýlí, aby se zabránilo šíření viru. Omezení se nevztahuje na procházky, venčení mazlíčků apod. Doporučené vzdálenosti mezi lidmi jsou jeden až dva metry.

Hygienici v pondělí 16. března roku 2020 časně ráno uzavřeli města Uničov, Červenku a Litovel na Olomoucku, aby tam zabránili dalšímu šíření koronaviru. V této oblasti je výskyt koronaviru o něco větší a proto se museli zavést tato zaopatření. Lidé nemohou tato dvě města a obec s celkem 24 000 obyvateli opustit, zakázán je vstup. Zásobování potravin a jiných nezbytně nutných zásob nebude přerušeno. Oznámil to v pondělí na webu Uničova starosta Radek Vincour s politické ODS. Na Litovelsku a Uničovsku bylo v neděli večer evidováno 25 případů koronaviru, v celém Olomouckém kraji jich bylo 32.

V tuto chvíli je potvrzeno v Česku 434 případů nákazy novým koronavirem COVID-19. Testováno bylo 6302 lidí. Téměř polovina případů nemá zjištěné místo nákazy.

Vláda v opatření zakazuje volný pohyb osob na území České republiky od nedělní půlnoci 15. března roku 2020 do úterý 24. března roku 2020 do 6.00 hodin. Občanům nařizuje, aby pobývali ve svých domovech s výjimkou cest do zaměstnání a nezbytných cest za rodinou nebo blízkými.

Další výjimkou jsou cesty do obchodu, pro nákup nezbytných potřeb, jako jsou potraviny, léky, hygienické zboží nebo například krmivo pro zvířata.

Autor: Redakce KinoTip
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Koronavirus