Respirátor z ČVUT

Podepsaný memorandum s ČVUT

Respirátor z ČVUT Další fotografie v galerii >

Ministr Vojtěch podepsal s ČVUT memorandum o dodávkách respirátorů do nemocnic. Jedná se o první krok k úspěchu rozšíření respirátorů.


Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes podepsal memorandum s ČVUT v Praze a jeho Start-upem TRIX Connections o vzájemné spolupráci v boji proti koronaviru za podpory vědy a výzkumu. Hlavním cílem je v co nejkratší době dostat do českých nemocnic respirátory s nejvyšším stupněm bezpečnosti FFP3 vyvinuté Českým vysokým učením technickým, které jsou vyráběny na 3D tiskárnách.


Koronavirus


 

Díky skvělé práci ČVUT budeme mít brzy pravidelné dodávky respirátorů nejvyšší kvality pro naše fakultní nemocnice. Naši vědci odvedli úžasnou práci! Spolupráci s ČVUT a jeho Start-upem TRIX Connections jsme dnes stvrdili memorandem. Tento týden nám ČVUT dodá 600 kusů respirátorů, od dubna 500 kusů denně a vyvíjí způsob, jak navýšit kapacitu výroby respirátorů až na 10 tisíc kusů denně. Všechny zapojené subjekty pracují na bázi dobrovolnosti, my budeme hradit jen výrobní materiál na 3D tisk

Uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KORONAVIRU, SE DOZVÍTE V ČLÁNKU NÍŽE:


 

Dnešní memorandum o spolupráci podepsali ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, rektor ČVUT Vojtěch Petráček a zástupce Start-upu ČVUT Trix Connection Jaroslav Lískovec. Všechny strany memoranda prohlásili, že respirátor bude komerčně dodáván výlučně Ministerstvu zdravotnictví a bude použit výhradně pro potřeby zdravotnických zařízení a jejich personálu. 

Čerpáno ze zdroje mvcr

Autor: Redakce KinoTip
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Koronavirus

Další články z rubriky Koronavirus


NovinkyFajntip.cz

Koronavirus