Koronavirus v Německu

Koronavirus v Německu

Koronavirus v Německu Další fotografie v galerii >
Počet infikovaných stoupá. 285 nových infikovaných lidí do 24 hodin v Hamburku. Celosvětově roste počet nakažených koronavirem. V Německu hlásí státní zdravotnické úřady přes 22 000 případů. Počet infikovaných lidí v Hamburku prudce stoupá.

Nový koronaviru SARS-CoV-2 byl poprvé objeven v Číně v prosinciroku 2019 a od té doby se rozšířil po celém světě. Také v Německu počet případů opět prudce vzrostl. Podle údajů okresních a státních zdravotních úřadů se v neděli počet případů zvýšil o více jak 22 000. Podle toho je 22 364 lidí v Německu infikováno novým virem korony. 84 lidí již zemřelo.


Koronavirus


 

Od neděle 10:00 hodin ráno se v Německu předpokládá dle Německého Institutu Roberta Kocha (RKI) 18 610 případů . K odchylce dochází mimo jiné v důsledku zpoždění v hlášení mezi znalostmi případů na místě a předáním čísel RKI. Čísla příslušných státních zdravotních úřadů jsou odpovídajícím způsobem aktuální.

RKI nyní také vyhodnocuje počet případů v jednotlivých okresech . V Hamburku je 872 případů (tyto data jsou aktuální k  22. březnu, půlnoc). Podle RKI v Hanzovním městě dosud žádný pacient nezemřel. Předchozí den bylo z Hamburku hlášeno 587 případů.

Většina případů na 100 000 obyvatel se nachází v okrese Heinsberg (Severní Porýní-Vestfálsko) s 808 případy a s pěti zemřelými pacienty. Okres Hohenlohe v Bádensku-Württembersku má v současnosti druhý největší počet případů. Zaznamenáno je nyný 196 případů na 100 000 obyvatel. Celkem je zaznamenáno 219 případů u 112 000 obyvatel. Doposud došlo k dvěma úmrtím.

Existuje také několik krajů a měst, ve kterých není známa jediná infekce. Podle RKI je tomu tak v okrese Schwandorf, v okresním městě Coburg, v okresním městě Schweinfurt, v okresním městě Kaufbeuren, v okresním městě Kempten (celé Bavorsko) v okrese Brandenburg v Prignitz a v Durynsku v okrese Sonneberg.


JAK SE OCHRÁNIT PŘED KORONAVIREM SE DOZVÍTE V TOMTO ČLÁNKU:


 

Po Hamburku a okrese Heinsberg je většina známých případů. V Mnichově je 584 nakažených lidí, v okrese Esslingen jich je 322 a Stuttgartu je s počtem 308 nakažených.

V Itálii je nyní dle statistik Johns Hopkins University 53 578 nakažených a z toho 4 825 podlehlo nákaze. COVID-19 má největší počet úmrtí v Itálii, než kterákoliv jiná země. V sobotu zemřelo v zemi 800 lidí, informovaly úřady.

Situace ve Španělsku je stále kritická. Podle univerzity Johna Hopkinse existuje 25 496nakažených koronavirem a 1 378 úmrtí.

Podle RKI je nyní počet infikovaných lidí na celém světě mnohem větší než v Číně. Čína poprvé od vypuknutí nového Koronaviru na začátku ledna již ve čtvrtek, ehlásila žádné nové infekce na celostátní úrovni.

Johns Hopkins University zahrnula 303 180 infekcí po celém světě do svého seznamu v sobotu . Skutečný počet bude pravděpodobně vyšší, odhadují odborníci.

Autor: Admin
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy