Itálie Koronavirus

Koronavirus v Itálii

Itálie Koronavirus Další fotografie v galerii >

V Itálii je 627 mrtvých za jeden den. Počet nakažených Koronavirem v Itálii přesáhl 47 tisíc


V Itálii za uplynulý den zemřelo 627 lidí nakažených koronavirem, což je největší nárůst od února, kdy se nemoc COVID-19 v jihoevropské zemi poprvé objevila. Celkový počet obětí stoupl na 4032, případů nákazy úřady registrují 47 021. Oproti čtvrteční bilanci se tak počet infikovaných zvýšil téměř o 6000. Informoval o tom italský úřad civilní ochrany.

Itálie se už ve čtvrtek stala co do počtu obětí koronaviru nejpostiženější zemí na světě. Čína, odkud se nemoc začala koncem loňského roku šířit a kde se koronavirem nakazilo přes 80 000 lidí, registruje 3245 mrtvých.


Koronavirus


 

Podle úřadu civilní ochrany se v Itálii zatím z nemoci COVID-19 plně zotavilo 5129 lidí, počet uzdravených se tak oproti předchozímu dni zvýšil o více než 600. Stoupl však i počet pacientů v kritickém stavu, na jednotkách intenzivní péče je nyní 2655 lidí.

Nejpostiženější oblastí Itálie je nadále region Lombardie na severu země, kde za den přibylo 380 mrtvých. Přes 7000 nemocných je nyní kvůli vážným příznakům v nemocnicích, 1050 z nich potřebuje podporu dýchacích přístrojů.

Čerpáno ze zdroje: irozhlas


JAK PROBÍHÁ KORONAVIRUS V NĚMECKU SE MŮŽETE DOČÍST V NÁSLEDUJÍCÍM ČLÁNKU:


Autor: Redakce KinoTip
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy